Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w Kajakarstwie Slalomowym: nowa konkurencja dla pań!

W dniach 21-22 maja odbędą się jedne z najbardziej widowiskowych zawodów tego sezonu. W Międzynarodowych Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w Kajakarstwie Slalomowym organizowanych na Torze Kajakarstwa Górskiego przy ul. Kolnej, corocznie biorą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju i ze świata. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się rywalizacja Pań w bardzo trudnej kategorii kanadyjek indywidualnych (C-1). Zarząd Infrastruktury Sportowej, jak co rok, wesprze organizację imprezy.

W nadchodzącej edycji zawodów rywalizacja w osadach kajaków (K) i kanadyjek (C)odbędzie się w pięciu konkurencjach: C-1 kobiet i mężczyzn, K-1 kobiet i mężczyzn oraz mężczyzn w kategorii C-2. Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznych Regat w Kajakarstwie Slalomowym będzie czuwać trzydziestoosobowy delegowany przez Polski Związek Kajakowy skład sędziowski, któremu przewodniczyć będzie Sędzia Główny p. Marian Gąciarz.

W sobotę jak i w niedzielę odbędą się w poszczególnych konkurencjach najpierw kwalifikacje do zawodów, a następnie zawody główne. W pierwszy dzień zmagań kajakarskich będą miały miejsce kwalifikacje do kadry narodowej Młodzików, za które odpowiedzialny jest Polski Związek Kajakowy. Z kolei w niedzielę odbędzie się finał Międzynarodowych Regat w Kajakarstwie Slalomowym. Szczegółowy program zawodów znajduje się na stronie www.kajaki.krakow.pl.
W tej dwudniowej imprezie udział weźmie około 300 zawodników zarówno z kraju jak i ze świata. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w tym ciekawym wydarzeniu sportowym mogą skorzystać z bezpośredniego połączenia autobusu linii 112 łączącej Rondo Grunwaldzkie z Tyńcem (należy wysiąść na przystanku Tor Kajakowy).
Regaty Kajakowe, które odbywają się cyklicznie, od kilku lat organizowane są na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie. To tutaj powstał tor kajakowy będący najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. Na długości 320 m przestawne figury wodne umożliwiają modyfikację nurtu wody. Prędkość wody może dochodzić do 15 m na sekundę.
Odbywający na tym torze slalom w ramach Międzynarodowych Regat Kajakowych to bardzo widowiskowy, dynamiczny i techniczny sport, w którym często o zwycięstwie lub porażce decydują ułamki sekund.