Rajdowe zmagania przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada na parkingach przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się impreza samochodowa, jakiej w Krakowie dawno nie było: Rajd Alamak Barbórka Małopolska.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:30, a zakończy około godz. 18:30. Zawodnicy będą mieli do przejechania pięć prób sportowych, a ostatnia z nich przeprowadzona zostanie już po zmroku – przy sztucznym oświetleniu, co niewątpliwie podniesie atrakcyjność widowiska. Pierwszy odcinek, o długości 1,5 km, uczestnicy rajdu przejadą po dwa razy, a drugi, o długości 1,1 km, po trzy razy. Łącznie, każda załoga będzie miała do pokonania trasę o długości 6,3 km.

Baza imprezy zostanie zlokalizowana na parkingach od strony Alei 3 Maja – kibice będą mogli wejść do strefy serwisowej i z bliska zobaczyć samochody w specyfikacji rajdowej, a także przyjrzeć się pracy mechaników. Ze strefy serwisowej zawodnicy będą wyjeżdżać na pierwszą próbę sportową zlokalizowaną na terenie od strony trybuny zachodniej stadionu, a następnie ulicami Chodowieckiego i Reymonta będą przejeżdżać na drugą próbę, zlokalizowaną na terenie od strony trybuny północnej. Po jej ukończeniu, ulicą Reymonta, Alejami Trzech Wieszczów oraz Aleją 3 Maja będą wracać do strefy serwisowej. Dojście kibiców do prób sportowych możliwe będzie od strony ulic Reymonta oraz Reymana.

Szczegółowe informacje przeznaczone dla kibiców można znaleźć TUTAJ.

Warto wspomnieć, że w tym samym miejscu, w którym przewidziana jest sobotnia rywalizacja, odbywały się przed laty prologi Rajdu Polski czy Rajdu Krakowskiego.

Prowadzone będą klasyfikacje: generalna oraz w pięciu klasach, uzależnionych od pojemności silnika rajdówki. Bardzo ciekawie wygląda lista startowa. Do imprezy zgłosiło się ponad 60 załóg, w tym 15 załóg w klasie 5-tej – czyli najmocniejszej, w której zobaczymy takie „potwory” jak Mitsubishi Lancery EVO czy Subaru Imprezy. W klasie 1-szej na starcie zobaczymy natomiast aż sześć Fiatów 126p. Ponadto, wystartuje cała plejada samochodów Renault, Citroen, Honda, BMW, trzy Polonezy, a nawet usportowione Daewoo Tico.

Swoją obecność na tej niecodziennej imprezie i przejazdy pokazowe zapowiedziało również kilku uczestników tegorocznej serii Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na pewno dużą ciekawostką będzie możliwość obejrzenia z bliska wiernych replik Forda Sierry Mariana Bublewicza oraz Renault Clio Maxi Janusza Kuliga.

Dla tych, którzy podczas doświadczania rajdowych emocji poczują się głodni, przy strefie serwisowej przygotowane zostanie stoisko cateringowe, gdzie będzie można zjeść smaczne przekąski, a także napić się kawy i herbaty.

Na imprezę zapraszają: Agencja Reklamowa ELEFANT, Automobilklub Południowy, Piotr Kowal Events oraz Miasto Kraków, reprezentowane przez  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie imprezy: www.BarborkaMalopolska.pl