Rafting na torze Kolna: drugie miejsce osady Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Fantastyczna rywalizacja, duże emocje uczestników i… drugie miejsce osady Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - tak można w skrócie podsumować zawody raftingowe, które w sobotę, 3 października odbyły się na Torze Kajakarstwa Górskiego KOLNA.

W zmaganiach dziennikarzy i miejskich urzędników wystartowało sześć ekip, w tym  jedna – Krakowskiego Klubu Kajakowego poza konkursem. Każda osada pokonywała rwący nurt toru dwa razy. Do końcowej klasyfikacji zaliczano lepszy czas.

W obu przejazdach najszybszy był zespół telewizji TVN, dwukrotnie na drugim miejscu plasowała się drużyna ZIS (Anna Szafraniec, Rafał Jarosz, Wojciech Kucharczyk, Robert Strupiechowski), mocno dopingowana przez Dyrektora Krzysztofa Kowala.

Natomiast bardzo zacięta była walka o 3. lokatę. Na półmetku  trzeci rezultat miała osada Urzędu Miasta Krakowa z Zastępcą Prezydenta ds. Edukacji i Sportu Katarzyną Cięciak. Ostatecznie, została jednak wyprzedzona przez załogę Wydziału Sportu UMK – najbardziej pechową w pierwszym przejeździe, ze spektakularną wywrotką pontonu.

Zasadę bezpiecznego przepłynięcia dystansu przyjęli reporter Polsatu i dziennikarki Gazety Wyborczej, co im się w pełni udało.

Podczas uroczystego zakończenia puchary i medale wręczyła Katarzyna Cięciak – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu w towarzystwie Zbigniewa Miązka - Prezesa Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Końcowa klasyfikacja

  1. TVN                                       57,15(1. przejazd  - 58.44; 2. przejazd -  57.15)
  2. ZIS                                        58,29  (61,01; 58,29)
  3. Wydział Sportu                       61,06  (178,12; 61,06)
  4. UMK                                      61,23 (61,23; 61,62)
  5. Polsat/Gazeta Wyborcza         62,71 (65,97; 62,71). ;