Rafał Majka z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro!

Rafał Majka, wychowanek WLKS Krakus Swoszowice, kolarz zawodowej grupy Tinkoff, został w sobotę, 6 sierpnia brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 237,5 km wyprzedzili go tylko Greg Van Avermaet i Duńczyk Jakob Fuglsang.

To kolejny wielki  sukces sportowca z Zegartowic, którego nieprzeciętny talent odkrył Zbigniew Klęk.

Od kilku lat Rafał Majka należy do ścisłej światowej czołówki. W 2014 roku triumfował w klasyfikacji generalnej 71. Tour de Pologne, odbierał wtedy gratulacje w pięknej scenerii Rynku Głównego w Krakowie.

Dwukrotnie (2014 i 2016) był najlepszym „góralem” słynnego Tour de France, a w 2015 roku ukończył na trzecim miejscu hiszpańską Vueltę. Odnosił również sukcesy w Giro d’Italia.

Podczas sobotnich zmagań olimpijskich ciężką pracę wykonał inny znakomity polski kolarz, mistrz świata (2014) Michał Kwiatkowski. W ekipie biało-czerwonych wystartowali też Maciej Bodnar i Michał Gołaś.

Z satysfakcją odnotowujemy, że zarówno Rafała Majkę, jak i Michała Kwiatkowskiego mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Podobnie jak Katarzynę Niewiadomą, która w niedzielę, 7 sierpnia weźmie udział w Rio w wyścigu ze startu wspólnego kobiet.

Rafał Majka; Fot. MCH/ZIS