Rafał Majka potwierdził start!

Rafał Majka potwierdził swój udział w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz, który niedawno wygrał klasyfikację górską Tour de France zamierza walczyć o zwycięstwo w Polsce.

W 71. TdP nie wystartuje Michał Kwiatkowski. Po fantastycznej pierwszej części sezonu odczuwa zmęczenie i postanowił odpocząć.

 

W środę 30 lipca, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa 71. Tour de Pologne UCI World Tour z udziałem Ministra Sportu i Turystyki  Andrzeja Biernata, Dyrektora Generalnego Tour de Pologne Czesława Langa, Rafała Majki z grupy Tinkoff-Saxo, Michała Kwiatkowskiego z grupy Omega Pharma – Quick-Step oraz Trener Reprezentacji Polski Tomasza  Brożyny.

 

Podczas konferencji Rafał Majka potwierdził swój udział w rozpoczynającym się w niedzielę, 3 sierpnia 71. Tour de Pologne. - Wystartuję nie po to, by się przejechać, ale by walczyć. Nie wiadomo,  jak ta walka się skończy, ale na pewno ja i moja ekipa będziemy próbowali pojechać tak,, aby wszystko wypadło jak najlepiej i abyśmy wygrali Tour de Pologne – powiedział Rafał Majka.

 

Absencję w tegorocznej edycji TdP Michał Kwiatkowski tłumaczył tymi słowy: - Wraz z ekipą podjęliśmy decyzję, że nie wystartuję w Tour de Pologne. Powodem jest nawarstwiające się zmęczenie. Miałem intensywną pierwszą część sezonu, a podczas Tour de France to zmęczenie się pogłębiało. Planuję teraz odpocząć. Pojawię się na etapach Tour de Pologne. Na pewno będę w Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy i być może w Krakowie. Trzymam kciuki za wszystkich Polaków, a szczególnie za Rafała Majkę, który pokazał, że może wygrać Tour de Pologne – mówił Kwiatkowski.

 

Obaj kolarze zostali uhonorowani przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata  Złotymi  Odznakami za Zasługi dla Sportu. - Jesteśmy dumni, ponieważ dawno nie było takich sukcesów w polskim kolarstwie. Cieszy mnie skromność tych zawodników, a jednocześnie ich pewność siebie – powiedział Andrzej Biernat.

 

- Chcę podziękować naszym zawodnikom, czekaliśmy na nich wiele lat. 21 lat temu Tour de Pologne zaczął gonić zawodowy peleton i pięć lat temu weszliśmy do World Touru. Doczekaliśmy się też kolarzy na światowym poziomie. Możemy cieszyć się piękną imprezą - podsumował Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

 

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Kolarze przejadą 1251 kilometrów. Będą walczyć w klasyfikacji generalnej (fundator nagrody – SKANDIA),  w klasyfikacjach -  Najlepszy Góral (TAURON) , Najaktywniejszy Zawodnik (LOTTO) ,  punktowej (LANG TEAM) oraz Najlepszy Polak (LOTOS).