Rafał Majka na podium trzeciego etapu 74. Tour de Pologne, Peter Sagan odzyskał koszulkę lidera

Co prawda trzeci etap 74. Tour de Pologne UCI World Tour z Jaworzna do Szczyrku (161 km) zakończył się sukcesem Belga Dylana Teunsa (BMC), to jeszcze większymi wygranymi poniedziałkowych zmagań okazali się jednak kolejni na mecie: Słowak Peter Sagan i Polak Rafał Majka z niemieckiej ekipy BORA-Hansgrohe.

Sagan odzyskał żółtą koszulkę lidera, Majka nie tylko stanął na podium, ale awansował też na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej – ze stratą 12 sekund do aktualnego mistrza świata. Słowaka i Polaka rozdziela wspomniany Teuns, z czasem gorszym od Sagana o 6 s.

Swoją szansę wykorzystał również Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), obejmując prowadzenie w rywalizacji o tytuł najlepszego „górala”, dzięki temu, że na początku etapu znalazł się w 7-osobowej ucieczce.

Kompletne wyniki znajdują się TUTAJ.

Dzielnie walczył o zwycięstwo w Szczyrku Australijczyk Jack Haig (Orica-Scott), miał nawet 19 sekund przewagi nad ścigającą go grupą około 20 kolarzy. Poddał się dopiero na kilometr przed celem, gdy wjechał na ściankę prowadzącą pod hotel „Orle Gniazdo”.

Najwięcej sił na trudny finisz zachował Teuns i tym sposobem po raz pierwszy zapisał na koncie etapowe zwycięstwo w cyklu UCI World Tour. Świetnie poradzili sobie też Sagan i Majka.

To teraz głowni faworyci do końcowego triumfu, choć przed uczestnikami 74. TdP jeszcze cztery etapy, we wtorek najdłuższy (238 km) – z Zawiercia do Zabrza.

Fot. Szymon Gruchalski/www.tourdepologne.pl