Radosne otwarcie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej nr 53

Podczas uroczystego otwarcia kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 53 imienia Generała Jana Henryka Dąbrowskiego, dokonanego we wtorek, 13 listopada przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w obecności posłów, radnych i zaproszonych gości, atrakcyjne widowisko zaprezentowali uczniowie, uczestnicząc w sztafecie rowerzystów, rolkarzy i biegaczy.

Prezydent Jacek Majchrowski w okolicznościowym wystąpieniu nawiązał do historii tej szkoły, która powstała z górą 100 lat temu, placówki wówczas regionalnej i kameralnej, ale od samego początku z dużymi osiągnięciami w nauczaniu: - Trzeba przypomnieć o nagrodach w konkursach matematycznych, przyrodniczych, humanistycznych i artystycznych, do których teraz dojdą, tak sądzę, laury sportowe. Przekazujemy dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnie 60-metrową i tor do jazdy na rolkach o rowerach. Jest to kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny wybudowany w VIII Dzielnicy w ostatnich latach. Przy tej okazji, warto przypomnieć o „Orliku" przy Szkole Podstawowej nr 40 czy Centrum Sportu i Kultury na osiedlu Sidzina. Miasto stara się w miarę możliwości i posiadanych środków dbać o rozwój bazy sportowej. Dlatego mocno włączyliśmy w realizację programu „Moje Boisko-Orlik 2012", ale oprócz tego samodzielnie realizujemy tego typu inwestycje.
Zwracając się bezpośrednio do uczniów, Prezydent Jacek Majchrowski powiedział: - Życzę Wam sukcesów, dumy z tych boisk, żeby Wam tu było dobrze, wesoło i sportowo.

Po krótkich przemówieniach Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidera, Przewodniczącego Rady Dzielnicy VIII Dębniki Arkadiusza Puszkarza oraz przedstawicieli Rady Rodziców: Marty Krówki i Bogusława Strzopy, wystartowała sztafeta, która na rowerach, rolkach, skike'ach (terenowych rolkach) i biegiem pokonała cztery okrążenia toru wokół jednego z boisk.

Poświęcenia obiektu sportowo-rekreacyjnego dokonał ks. Piotr Waligóra z Parafii Matki Bożej Królowej Polski Kraków-Nowy Ruczaj.

Sygnał do symbolicznego otwarcia kompleksu sportowego, strzałem z pistoletu startowego, dał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a piątka uczniów przebiegła 60 metrów po nowej bieżni. Potem puchary z rąk Prezydenta Miasta Krakowa odebrali zwycięzcy szkolnych zawodów lekkoatletycznych.

Z kolei, Dyrektor SP 53 Ewa Wodnicka wraz z uczniami i rodzicami wręczyła Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Urszuli Filipowicz okolicznościowe grafiki a innym zaproszonym gościom także statuetki „Przyjaciel Szkoły".

Jedną z przekazanych przez siebie piłek, Prezydent Majchrowski sprawdził umiejętności i refleks młodego bramkarza, marzącego o sławie Valdesa z FC Barcelona. Piłki podarowali szkole również wykonawcy kompleksu sportowego przy ulicy Skośnej 8: Gardenia Sport z Warszawy i Krisbud z Trzebini.

Kosztem 1 mln 100 tys. zł powstały dwa boiska wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni - jedno (44x22 m) do gry w piłkę ręczną i piłkę nożną, drugie (32,1x19,1 m) do gry w koszykówkę i w siatkówkę, pięciotorowa bieżnia lekkoatletyczna, 60-metrowa, również o sztucznej nawierzchni oraz tor ( 285 m długości i 2,5 m szerokości) do jazdy na rolkach i rowerach o nawierzchni betonowej , częściowo oświetlony (6 lamp solarnych). Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków, zrealizowana pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

[galeria:485]
Fot. MCH/ZIS