Radość i smutek Ivicy Ilieva

W niedzielę, 18 listopada serbski piłkarz Ivica Iliev w ostatniej minucie doliczonego czasu (90+3) zdobył jedyną i zarazem zwycięską bramkę dla Wisły Kraków w meczu ekstraklasy z broniącym tytułu mistrzowskiego Śląskiem Wrocław. Dzień później, pod koniec treningu doznał kontuzji mięśnia czworogłowego, co może wyłączyć go z gry do końca rundy jesiennej.

Skromne zwycięstwo 1-0 (0-0) zawdzięczają krakowianie nie tylko Ilievowi, ale także Siergiejowi Pareiko, który w 81. minucie obronił karnego, wykonywanego przez Mateusza Cetnarskiego.

Spotkanie odbyło się przy zamkniętym przez wojewodę małopolskiego sektorze C Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Po 12 kolejkach Wisła ma 15 pkt. - o 12 mniej od prowadzącej w tabeli Legii Warszawa - i zajmuje 11. miejsce.

W najbliższą niedzielę, 25 listopada podopieczni trenera Tomasza Kulawika zmierzą się w Chorzowie - o godz. 17.00 - z Ruchem.