Puchary Prezydenta Miasta Krakowa dla Pszczelnej i Urzędniczej

W ramach 1. Krakowskiego Forum Sportu, w niedzielę, 11 września na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. O tytuł najlepszego „Orlika” w mieście rywalizowały dwie grupy wiekowe: młodsza (klasy I-III) oraz starsza (klasy IV- VI). Po fantastycznych spotkaniach trofeum trafiło do Orlika przy ul. Pszczelnej, a w drugiej kategorii bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Orlika przy ul. Urzędniczej. Puchary i medale wręczyli przedstawiciele Miasta Krakowa - Dyrektor Wydziału Sportu UMK Barbara Mikołajczyk oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Tuż przed oficjalnym otwarciem 1. Krakowskiego Forum Sportu rozpoczęły się eliminacje do Finału Turnieju Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. 23 piłkarskie drużyny z krakowskich „Orlików” toczyły zacięte boje, a do fazy pucharowej awansowało po osiem najlepszych zespołów w obu kategoriach wiekowych. Finałowe potyczki zostały rozegrane na boisku głównym Stadionu Miejskiego im. H.Reymana przy głośnym dopingu publiczności.

Ekipy z Orlików przy ul. Pszczelnej oraz przy ul. Urzędniczej okazały się najsilniejszymi drużynami turnieju.
Wgrupie młodszej Orlik przy ul. Pszczelnej w finale pokonał Orlika przy ul. Urzędniczej (2-1). Na podium znaleźli się także uczniowie z Orlika przy ul. Lipskiej/Myśliwskiej. Indywidualne nagrody otrzymali - Antoni Kustra dla najlepszego bramkarza, a MVP turnieju został Jan Siwiec.
W meczu o pierwsze miejsce zespołów starszych znalazły się również drużyny z Orlików przy Pszczelnej i Urzędniczej. Po ostatnim gwizdku sędziego bezkonkurencyjny okazał się drugi zespół, wygrywając 2-8. MVP turnieju został Jakub Zaniewski, a puchar dla najlepszego bramkarza odebrał Adam Pieniądz.
Zespoły, które nie zakwalifikowały się do fazy pucharowej, stanęły do boju w konkurencji rzutów karnych. W tej rywalizacji najlepszymi okazali się uczniowie z Orlika przy ul. Bujaka (grupa młodsza) oraz uczniowie z Orlika przy ul. Złotej Jesieni (grupa starsza).
 

Wyniki:

Grupa młodsza (klasy I-III)

I miejsce – Orlik Pszczelna

II miejsce - Orlik Urzędnicza

III miejsce - Orlik Lipska/Myśliwska

IV miejsce -  Orlik Na Wzgórzach

V miejsce - Orlik im. Erazma Jerzmanowskiego oraz Orlik Strąkowa (ex æquo)

VII miejsce - Orlik  Forteczna

VIII -  Orlik Sadzawki

MVP – Jan Siwiec
Najlepszy bramkarz - Antoni Kustra

Grupa starsza (klasy IV-VI)

I miejsce - Orlik Urzędnicza

II miejsce - Orlik Pszczelna I

III miejsce - Orlik Sadzawki

IV miejsce -  Orlik Bujaka

V miejsce - Orlik Pszczelna II oraz Orlik im. Erazma Jerzmanowskiego (ex æquo)

VII miejsce - Orlik Na Wzgórzach

VIII -  Orlik Strąkowa

MVP – Adam Pieniądz
Najlepszy bramkarz – Jakub Zaniewski


Mistrzowie rzutów karnych w grupie młodszej:

I miejsce -  Orlik Bujaka

II miejsce -  Orlik Złota Jesień

III miejsce - drużyna Baszta

IV miejsce -  Orlik Dygasińskiego

Mistrzowie rzutów karnych w grupie starszej:

I miejsce -  Orlik Złota Jesień

II miejsce -  Orlik Lipska/Myśliwska

IV miejsce -  Orlik Dygasińskiego


Fot. KM/ZIS