Puchar Prezydenta Miasta Krakowa na Kolnej: Nie zabrakło niespodzianek

W finale Międzynarodowych Regat w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zorganizowanych 16 i 17 maja na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA nie obyło się bez niespodzianek. Największą była na pewno porażka w konkurencji C2 Marcina Pochwały i Piotra Szczepańskiego z braćmi Brzezińskimi.

Pochwała i Szczepański (Krakowski Klub Kajakowy)wicemistrzowie Europy z 2013 roku z Krakowa i z 2014 roku z Wiednia – byli bezkonkurencyjni w kwalifikacjach i półfinale, ale w finale najlepszy czas uzyskali zawodnicy AZS AWF Kraków, bracia Andrzej i Filip Brzezińscy. Na trzecim miejscu podium stanęli świeżo upieczeni mistrzowie świata U-23 z brazylijskiego Foz do Iguacu, duet Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (KS Pieniny Szczawnica).

 

Zaskoczeniem był też rezultat finału w konkurencji C1 kobiet, gdzie zaledwie piętnastoletnia Aleksandra Stach z KKK Kraków wyprzedziła utalentowaną Justynę Janczy z UKS Spływ Sromowce Wyżne. Wynik ten był jednak spowodowany aż 154 punktami karnymi Janczy.

 

W mocno obsadzonej konkurencji K1 mężczyzn wysoką dyspozycję potwierdził urodzony w Krakowie Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), wyprzedzając najmłodszego z klanu Polaczyków – Rafała (Zawisza Bydgoszcz) oraz Eryka Lejmela z KKK Kaków.

 

Rywalizacja w K1 kobiet zakończyła się zwycięstwem powracającej do swojej dobrej formy siódmej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Londynie Natalii Pacierpnik. Reprezentantka KKK Kraków w ubiegłym sezonie powoli wznawiała starty po urlopie macierzyńskim. Puchar Prezydenta Miasta Krakowa za pierwsze miejsce odebrała ze swoją pociechą na rękach.

 

Zmagania w konkurencji C1 mężczyzn wygrał natomiast Grzegorz Hedwig ze Startu Nowy Sącz.

 

Poza zawodnikami z kraju, na Kolnej zaprezentowali się kajakarze z państw takich jak Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy nawet… Nigeria! W konkurencji K1 mężczyzn wystartował Johnathan Akinyemi, zajmując ostatnie miejsca w kwalifikacjach i półfinale.

 

W Międzynarodowych Regatach w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa prowadzona była również osobna klasyfikacja wśród juniorów.

 

Kompletne wyniki znajdują się w załącznikach.

 

Fot. MCH/ZIS