PŚ: Szczepański i Pochwała na drugim miejscu w Pradze-Troja

Reprezentanci Krakowskiego Klubu Kajakowego – Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli drugie miejsce w finale konkurencji C2 w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym, które w miniony weekend odbyły się w torze w praskiej dzielnicy Troja w Czechach.

Co ciekawe, kolejność na podium była dokładnie taka sama, jak podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Wiedniu, gdzie Polacy obronili srebrny medal wywalczony przed rokiem na torze kajakarstwa górskiego przy ul. Kolnej w Krakowie. Zwyciężyli Słowacy, bracia Ladislav i Peter Skantarowie, a na najniższym stopniu podium stanęli Luka Bozic i Saso Taljat ze Słowenii.

 

Bardzo dobry wynik osiągnęła druga dwójka z naszego kraju – Filip i Andrzej Brzeźińscy (AZS AWF Kraków) uplasowali się na czwartej lokacie.

 

Polacy zajęli także drugie miejsce w rywalizacji drużynowej. Zespół w składzie: Szczepański/Pochwała, Brzezińscy oraz Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica) wyprzedzili tylko gospodarze, a z trzecim czasem finiszowali reprezentanci Niemiec.

 

Na piątej pozycji w konkurencji K1 uplasował się natomiast Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa).

 

Wyniki:

C2

1. Ladislav Skantar, Peter Skantar (Słowacja) 102,30 s
2. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała (Polska) 104,46 s
3. Luka Bozic, Saso Taljat (Słowenia) 104,63 s
4. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński (Polska) 105,22 s

 

C2 drużynowo:
1. Czechy 138,83 s
2. Polska 179,92 s
3. Niemcy 187,68 s