Przygotuj się do 14. Cracovia Maraton!

Już w najbliższą niedzielę, 1 lutego o godz. 10:00 rozpocznie się cykl przygotowań do 14. Cracovia Maraton. Podobnie jak przed dwoma poprzednimi edycjami imprezy, zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i zawodnicy z klubu AZS AWF Kraków Masters. Pierwszy trening przed 14. Cracovia Maraton zorganizowany zostanie w Parku Lotników Polskich przy krakowskiej AWF.

Gościem specjalnym będzie Grzegorz Sudoł – trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012), brązowy medalista mistrzostw świata oraz srebrny medalista mistrzostw Europy w chodzie sportowym, polska nadzieja medalowa na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016.

 

Puszcza Niepołomicka, leśne pętle, zdjęcia, relacje, treningi pod okiem wykwalifikowanych Trenerów, wsparcie i doping grupy – czy czegoś Wam to nie przypomina? Tak w skrócie bawiliśmy się w czasie przygotowań do 13. edycji Cracovia Maraton. Wspomnienia wspomnieniami, ale w życiu biegacza nie ma miejsca na sentymenty i zastój. Dlatego ruszamy z kolejnym cyklem przygotowań, tym razem do 14. już edycji Cracovia Maraton. 

 

Jesteśmy przekonani, że tym razem będziemy mieli przyjemność gościć na treningach jeszcze większą ilość osób; a Ci, którzy przyjdą, na pewno nie pożałują. Doświadczenia jakie zdobyliśmy w poprzednich edycjach – w jeszcze większym stopniu pomoże Wam w zdrowym przygotowaniu się do tej niełatwej konkurencji! Treningi w grupie, pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników-amatorów z klubu AZS AWF Kraków Masters – to najlepsza droga by start w biegu maratońskim okazał się sukcesem sportowym.

 

Do maratonu trzeba trenować! Fakt! Większość roboty musicie wykonać sami. Ale kilka, kilkanaście kluczowych treningów (tych najdłuższych, najcięższych) warto wykonać w grupie – pod kontrolą.

 

Takiej motywacji, pozytywnej i radosnej atmosfery nie znajdziecie nigdzie indziej. Niebagatelna wiedza oraz doświadczenie praktyczne naszych zawodników i trenerów sprawią, że ciężka, „maratońska robota” będzie o wiele łatwiejsza.

 

Nie warto eksperymentować i uczyć się na własnych błędach! Sukcesywnie będziemy Was zachęcać, motywować i uczyć jak zdrowo przebiec 14. Cracovia Maraton! Jak być „FIT” w godzinie zero! Tak, aby finisz na krakowskim Rynku należał do niezapomnianych przeżyć!

 

Ciekawi szczegółów? Zapraszamy do wspólnego biegania!

 

Treningi będą odbywać się według różnych poziomów zaawansowania, nawet dla debiutantów. Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie tempo i dostosuje doń przemierzone kilometry. Można uzyskać porady żywieniowe, testować sprzęt, odżywki. Profesjonalni opiekunowie podpowiedzą jak poprawić technikę i wyniki.

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

1.02 – Park Lotników Polskich przy krakowskiej AWF
(wprowadzenie, przedstawienie planu, etc.);

8.02 – Puszcza Niepołomicka;

15.02 – Park Lotników Polskich przy krakowskiej AWF;

1.03 – Puszcza Niepołomicka LSD (Long Slow Distance);

15.03 – Lasek Wolski LSD;

29.03 – Puszcza Niepołomicka LSD;

6.04 – Puszcza Niepołomicka LSD.

 

Organizatorzy zapewniają: 
- wodę mineralną, 
- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących, 
- indywidualne konsultacje i porady trenerskie, 
- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.

 

Treningi są otwarte dla wszystkich – niezależnie od zaawansowania, płci czy wieku.

 

Zapraszamy!