Przygotowania do 17. PZU CM: w niedzielę, 21 stycznia początek treningów

Wszystkim miłośnikom biegania przypominamy, że w niedzielę, 21 stycznia rozpocznie się całoroczny cykl zajęć przygotowujących do krakowskich imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018. Zbiórka zaplanowana jest przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema, a startujemy o godz. 10:00. Najpierw będziemy trenować do 17. PZU Cracovia Maraton.

Dzięki współpracy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i AZS AWF Kraków Masters od niedzieli, 21 stycznia grupa doświadczonych i utytułowanych trenerów poprowadzi zajęcia przygotowujące do krakowskich imprez biegowych wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018. Przez pierwsze miesiące treningi ukierunkowane będą na start w 17. PZU Cracovia Maraton, który zorganizowany zostanie 22 kwietnia.

Więcej informacji na temat treningów do Królewskiej Triady Biegowej 2018 można znaleźć TUTAJ.

Plan na niedzielę:
Oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie tlenowego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

- Każdy powinien być świadomy czekającego go wysiłku na trasie maratonu. Jest czas, żeby się do startu odpowiednio przygotować – mówi Dariusz Kaczmarski, koordynator grupy trenerów AZS AWF Kraków Masters. - Zapraszam na pierwsze zajęcia 21 stycznia, o godzinie 10:00 w okolicach TAURON Areny Kraków. Będziemy trenować w Parku Lotników Polskich i na Bulwarach Wiślanych.