Przygotowania do 17. PZU CM: 8 kwietnia trening w Parku Lotników Polskich

W najbliższą niedzielę, 8 kwietnia czeka nas ostatni trening z cyklu „robota do maratonu”. Do startu w 17. PZU Cracovia Maraton zostało dwa tygodnie, więc czas na ostatni bodziec treningowy. Spotykamy się tradycyjnie o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Po rozgrzewce, do pokonania będzie 8-10 x 2 km w tempie półmaratonu z krótkimi przerwami (1-2 min) w miejscu lub z lekkim truchtem przy fontannie.

Trening właściwy będzie przeprowadzony na pętli 1 km. To też trening dla głowy, bo przecież maraton też trzeba wytrzymać psychicznie. Pętla 1 km, zmierzona co 100 m, pozwala w pełni kontrolować tempo. Wszyscy będziecie biegać swoim tempem, a trenerzy będą podpowiadać i w razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiadać na Wasze pytania.

Będą również testowane żele energetyczne Diamant Pro Sport, które znajdziecie w pakietach startowych 17. PZU Cracovia Maraton.

W kolejnym tygodniu zapraszamy: w sobotę (14.04) na Test Coopera na stadionie AWF Kraków, a w niedzielę (15.04) na ostatni trening przed startem w maratonie – w formie śniadania biegowego. Tam będziemy mówić co zjeść, jak zjeść itd. Do pokonania będzie 2-3 x 5 km w tempie maratonu, aby oswoić się z tempem maratońskim i wejść w odpowiedni rytm.

Do zobaczenia!