Przygotowania do 17. PZU CM: 11 marca biegowa wycieczka sprzed TAURON Areny Kraków

W najbliższą niedzielę, 11 marca zapraszamy na kolejną odsłonę zajęć przygotowujących do startu w 17. PZU Cracovia Maraton. Spotykamy się tradycyjnie o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. Stamtąd udamy się na biegową wycieczkę. Będziemy zwiedzać!

Zaczniemy jak zwykle przed TAURON Areną Kraków podziwiając jej obłe kształty. Zwiedzimy Park na Dąbiu. Sprawdzimy stan techniczny alejek na Bulwarach Wiślanych i szczelność tamy na Dąbiu.

Na Kładce im. o. Bernatka możecie po drodze zawiesić kłódkę lub sprawdzić czy Wasza poprzednia jeszcze wisi…

Rynek Podgórski i Kościół św. Józefa to obowiązkowe punkty turystyczne na nowej mapie Krakowa. Rzut oka z kładki nad ulicą Nowohucką pozwoli ocenić intensywność ruchu samochodowego. Następnie sprawdzimy stan techniczny linii startu 12. PZU Biegu Trzech Kopców.

W ciszy i spokoju zwiedzimy tereny byłego obozu koncentracyjnego Płaszów. Oddamy hołd pomordowanym pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu.

Dworzec Kraków Płaszów to ostatni przystanek Pendolino, może uda się zobaczyć smukłą sylwetkę tej torpedy.

Ornitolodzy będą mogli sprawdzić czy w trzcinach nad Zalewem Bagry już zaczęły się gody ptaszków. Może uda się podejrzeć całującą się parę kaczek. Ulica Lipska to nowa inwestycja – warto ją przekroczyć.

Park Rzeczny to nowość dla wielu – mało kto tam był, mało kto widział... A warto. Elektrociepłownia Łęg – złapać zakwasy w szyi, podnosząc głowę, by ocenić wysokość  kominów – bezcenne.

I znów TAURON Arena Kraków  – piękna biała dama – będzie jeszcze piękniejsza niż na początku treningu... To możemy Wam zaręczyć!

Plan wycieczki fascynujący! Przypominamy jednak: tę trasę pokonamy BIEGIEM!

Zapytacie: ile to kilometrów? Jakich kilometrów?! Toż to przecież turyzm!

Do zobaczenia!