Przygotowania do 17. PZU CM: 11 lutego trening nr 4

Zapraszamy na czwarty trening z cyklu przygotowań do 17. PZU Cracovia Maraton. W niedzielę, 11 lutego zajęcia odbędą się w Parku Lotników Polskich. Zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Po obowiązkowej wspólnej rozgrzewce z elementami siły biegowej i sprawności, wykonamy jeden z kultowych treningów maratońskich – 15 x 1 km z tzw. tempem maratonowym, z relatywnie krótką przerwą. To obowiązkowy trening dla przyszłego maratończyka. Tym razem pobiegamy na 1-kilometrowej pętli w Parku Lotników Polskich.

Nudno? Zakręci się w głowie? Nie! Te zajęcia będą również treningiem cech wolicjonalnych. Bo bieganie 42 kilometrów bez odpowiedniej motywacji i „silnej głowy” nie może być skuteczne.

Szkoleniowcy dopilnują, aby cały trening był w tlenowych zakresach intensywności. Te same ćwiczenia powtórzymy jeszcze na kilka tygodni przed maratonem, ale to będzie zupełnie inna intensywność. W niedzielę „ładujemy akumulatory” i wzmacniamy cechy wolicjonalne.

Więcej na temat całorocznego cyklu przygotowań do krakowskich imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018 można przeczytać TUTAJ.