Przygotowania do 16. PZU Cracovia Maraton: czas na trening w Puszczy Niepołomickiej

Zapraszamy na kolejny trening w ramach oficjalnych przygotowań do startu w 16. PZU Cracovia Maraton. Tym razem będą to zajęcia „wyjazdowe” – na miękkim podłożu specjalnej pętli w Puszczy Niepołomickiej. Spotykamy się w najbliższą niedzielę, 26 marca o godz. 10.00.

Po ostatnim sprawdzianie w ramach Półmaratonu Marzanny czas na kolejne wyzwania z cyklu przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia.

Mamy nadzieję, że w czasie startu/treningu  zweryfikowaliście/zebraliście mnóstwo informacji, które pozwolą Wam jeszcze skuteczniej przygotować się do udziału w biegu maratońskim. Możecie to teraz przedyskutować z trenerami, wyciągnąć wnioski i wdrożyć poprawki do Waszych planów.

Postał nieco ponad miesiąc, a więc musimy powoli wdrażać BPS – czyli bezpośrednie przygotowanie startowe.

Czas też by zmienić dietę.
Bo to co i jak jemy ma kolosalne znaczenie dla końcowego sukcesu. Nie kombinujcie za dużo z jedzeniem, ale warto ograniczyć spożywanie tłustych, ciężkostrawnych potraw na rzecz wysokogatunkowego białka. Warto ograniczyć też spożywanie alkoholu i napojów gazowanych. Warto zmniejszyć porcje o 20-30%. Zawsze mieć przy sobie banana czy suszone owoce.  Jak najdzie Was nieodparta chęć na zjedzenie czegoś – to macie wtedy dobrą przekąskę pod ręką. Należy też zawsze mieć przy sobie wodę: w domu, samochodzie, pod biurkiem w pracy! I dziennie wypijać 2-3 litry wody. Jeśli przez ten miesiąc uda się schudnąć 2-3 kg... to efekt turbo w czasie maratonu gwarantowany.
Ale by schudnąć, trzeba dalej trenować.  Obciążenia odpuścimy w ostatnich 10 dniach.

Już w tę niedzielę kolejny z obowiązkowych treningów w naszej rozpisce. Puszcza Niepołomicka!

Po tupaniu po asfalcie w czasie półmaratonu, dajmy szansę by nasze ścięgna i stawy trochę odpoczęły. LSD (Long Slow Distance – czyli długie, wolne wybieganie) po miękkim podłożu to znakomity trening maratoński! A że zaczyna się wiosna, to taki trening również będzie miał znaczenie psychologiczne. Krążenie w poszukiwaniu oznak wiosny, po Puszczy „Niepołomnej” – to nasza propozycja na ten weekend! Kilka kółeczek z kultowym „pit stopem” – to konieczny trening regeneracyjny przed czekającymi nas ciężkimi treningami.

Do zobaczenia w niedzielę – zbiórka na parkingu przy drodze nr 75, kierunek Bochnia, po prawej stronie. Jak zwykle, startujemy o godz. 10.00.

Organizatorzy zapewniają wodę mineralną, napoje izotoniczne i ciepłą herbatę. Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.