Przygotowania do 16. PZU Cracovia Maraton: 9 kwietnia zapraszamy na Śniadanie Biegowe!

W najbliższą niedzielę zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie biegowe w Krakowie! 9 kwietnia, w ramach przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton, odbędzie się tzw. Śniadanie Biegowe. Zbiórka tradycyjnie o godz. 10.00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Spotkania treningowe pod hasłem Śniadań Biegowych powoli wpisują się w krajobraz imprez biegowych dla amatorów. Ich formuła powoduje, że każdy znajdzie ciekawą alternatywę na aktywne spędzenie – na sportowo i wesoło – niedzielnego poranka. Dorośli, dzieci, młodzież, początkujący, a nawet zaawansowani miłośnicy biegania – oprócz lekkiego wysiłku – dowiedzą się jak sensownie trenować i zdrowo się odżywiać!

Przed nami wielka impreza – Krakowskie Spotkania Biegowe wraz z wieńczącym je 16. PZU Cracovia Maraton. Zajęcia pod okiem doświadczonych trenerów to najskuteczniejszy sposób na dobre przygotowanie do tych zawodów.

Docenicie przyjemność i skuteczność wysiłku bez śniadania. Gorąco zachęcamy do przyjścia na trening bez przysłowiowej, porannej jajecznicy. Zobaczycie jak może smakować świeża bułka z masłem i dżemem, zjedzona po delikatnym wysiłku na świeżym powietrzu.

Otworzymy też uroczyście oraz przetestujemy nowe ścieżki biegowe w Parku Lotników Polskich –dwie dokładnie wyznaczone, wymierzone (3,5 km i 1 km) i perfekcyjnie oznakowane pętle. To nowa jakość dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki tej inwestycji – wykonanej w ramach zwycięskiego projektu z krakowskiego Budżetu Obywatelskiego Park Lotników Polskich stał się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym biegaczom. Hasło „Sportowy Kraków” nabiera właśnie nowego wymiaru!

Śniadanie Biegowe jest bezpłatne, zapewniamy opiekę trenerską na każdym poziomie zaawansowania. Będzie również trener dla dzieci. Przedstawiciele Partnera Medycznego 16. PZU Cracovia Maraton – Centrum Medycznego IMIcare – przeprowadzą darmowe badania EKG i udzielą porad medycznych.

Produkty spożywcze dostarczy LEWIATAN, a uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania batonów High Whey Protein Bar oraz żeli energetycznych Energy Gel od firmy ACTIVLAB. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda ID’EAU i napoje izotoniczne 4MOVE.

Fot. Sławomir Opioła (AZS AWF Kraków Masters)