Przygotowania do 16. PZU Cracovia Maraton: 12 marca biegowa wycieczka spod TAURON Areny Kraków

W najbliższą niedzielę, 12 marca zapraszamy na kolejną odsłonę zajęć przygotowujących do startu w 16. PZU Cracovia Maraton. Spotykamy się o godz. 10.00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. Stamtąd udamy się na biegową wycieczkę. Będziemy zwiedzać!

Zaczniemy jak zwykle pod TAURON Areną Kraków podziwiając jej obłe kształty. Zwiedzimy Park na Dąbiu. Sprawdzimy stan techniczny alejek na Bulwarach Wiślanych i szczelność tamy na Dąbiu.

Na Kładce im. o. Bernatka możecie po drodze zawiesić kłódkę lub sprawdzić czy Wasza poprzednia jeszcze wisi…

Rynek Podgórski i Kościół św. Józefa to obowiązkowe punkty turystyczne na nowej mapie Krakowa. Rzut oka z kładki nad ulicą Nowohucką pozwoli ocenić intensywność ruchu samochodowego. Następnie sprawdzimy stan techniczny linii startu 11. PZU Biegu Trzech Kopców.

W ciszy i spokoju zwiedzimy tereny byłego obozu koncentracyjnego Płaszów. Oddamy hołd pomordowanym pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu.

Dworzec Kraków Płaszów to ostatni przystanek Pendolino, może uda się zobaczyć smukłą sylwetkę tej torpedy.

Ornitolodzy będą mogli sprawdzić czy w trzcinach nad Zalewem Bagry już zaczęły się gody ptaszków. Może uda się podejrzeć całującą się parę kaczek. Ulica Lipska to nowa inwestycja – warto ją przekroczyć.

Park Rzeczny to nowość dla wielu – mało kto tam był... A też warto. Elektrownia Łęg – złapać zakwasy w szyi, podnosząc głowę, by ocenić wysokość  kominów – bezcenne.

I znów TAURON Arena Kraków  – piękna biała dama – będzie jeszcze piękniejsza niż na początku treningu... To możemy Wam zaręczyć!

Plan wycieczki fascynujący – tylko mały problem na koniec... Aby nie zapomnieć.

Tą trasę pokonamy BIEGIEM.

Zapytacie ile to kilometrów? Jakich kilometrów! Toż to przecież turyzm!

Za tydzień trening o godz. 10.00 na Błoniach Krakowskich, w okolicy startu XIV Półmaratonu Marzanny. Szczegóły wkrótce.

Partnerem 16. PZU Cracovia Maraton jest woda ID'EAU – zapraszamy do przeczytania artykułu na temat tego jak ważny wpływ ma nawadnianie dla osób aktywnych fizycznie. Dowiecie się z niego na temat korzyści płynących z właściwego nawadniania, jakie istotne dla organizmu funkcje pełni woda, po jaką wodę powinien sięgać sportowiec (optymalna mineralizacja, natlenienie, pH) oraz jak się prawidłowo nawadniać przy wysiłku fizycznym.

Fot. Sławomir Opioła (AZS AWF Kraków Masters)