Przygotowania do 14. PKO Cracovia Maraton: treningowy śmigus-dyngus w Puszczy Niepołomickiej

Zapraszamy na ostatni już oficjalny trening przygotowujący do startu w 14. PKO Cracovia Maraton. Tym razem spotykamy się w Wielkanocny Poniedziałek, 6 kwietnia w Puszczy Niepołomickiej, jak zwykle o godz. 10:00.

Do maratonu zostały tylko dwa tygodnie. Czas na ostatni szlif, sprawdzenie wszystkich szczegółów technicznych i taktycznych. Co robi rasowy lub przyszły maratończyk w Święta Wielkanocne? Na pewno nie oddaje się niepohamowanemu obżarstwu przy świątecznym stole!

 

Wychodzimy Wam na przeciw i w świąteczny Lany Poniedziałek proponujemy wyjątkowy trening.  Będą to ostatnie zajęcia z kategorii LSD (long slow distance). To szansa, by coś jeszcze potrenować. A konieczne musicie sprawdzić sprzęt, w którym macie zamiar przebiec maraton (obuwie, koszulki, spodenki, skarpetki, a nawet bieliznę!). Dlatego koniecznie przyjdźcie w tym, w czym będziecie startować! Należy także przetestować odżywki i żele energetyczne (uwaga, podczas treningu będziecie mieli możliwość wypróbowania żeli Endurance Gel Run&Bike od Activlab Sport – takich samych, jakie będą dostępne w trakcie 14. PKO Cracovia Maraton) oraz sprawdzić swoją taktykę i ostatecznie określić sobie cele wynikowe! Będzie to można skonsultować z trenerami i bardziej doświadczonymi maratończykami.

 

A że to Święta, więc zapewne będzie radośnie i wesoło. Zaproście całe swoje rodziny! Spacer i spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu na pewno przydadzą się wszystkim domownikom i gościom, w szczególności w drugi dzień Świąt. Pozytywne nastawienie i radosna wiosenna atmosfera bardzo ułatwią Wam przygotowania w ostatnich dniach przed godziną zero! Będziecie gotowi na próbę 42 kilometrów.

 

Zapraszamy na ten wyjątkowy i już ostatni trening!

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Organizatorzy treningu zapewniają:

- wodę mineralną, napoje izotoniczne,

- żele Endurance Gel Run&Bike od Activlab Sport (trzy smaki: Cola, Tutti Frutti, Orange Caramel),

- herbatę Teekanne,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.

 

Zbiórka tradycyjnie zaplanowana jest na parkingu przy drodze nr 75 (współrzędne do wpisania w Google Maps: 50.023473,20.23283).