Przygotowania do 14. PKO Cracovia Maraton: treningi – w hali i w Lasku Wolskim

Po udanych zajęciach w ubiegłym tygodniu, zapraszamy na kolejny specjalny trening w hali lekkoatletycznej AWF przy ul. Śniadeckich 12 b – już 12 marca, w czwartek o godz. 18:00. A 15 marca, w niedzielę o godz. 10:00 spotykamy się ponownie w terenie – tym razem w Lasku Wolskim!

W czwartek mamy dla Was niespodziankę: kolejny trening – wykład w hali na Grzegórzkach! Z zainteresowanymi widzimy się, tak jak ostatnio, o godzinie 18:00 na ul. Śniadeckich 12 b (wejście od strony Szpitala Uniwersyteckiego). Na treningu poćwiczymy z dwoma niewinnymi zielonymi krążkami – toSMOVEY – które wygenerują w nas moc! To odskocznia od żmudnego, biegowego treningu. W ćwiczenia ze SMOVEY wtajemniczy nas Małgorzata Szymczyk.

 

Natomiast 15 marca, w niedzielę spotykamy się  o godz. 10.00 na parkingu koło Kopca Kościuszki, przy końcu Alei Waszyngtona. Tam zostawimy samochody i spokojnym truchtem,  przez Sikornik, dobiegniemy pod ZOO.

 

Większość z Was kojarzy Lasek Wolski z krossem i końcówką Biegu Trzech Kopców. My jednak pokażemy jak można przygotować się tam również – i to skutecznie – do maratonu.

 

To tam – w cieniu wiekowych drzew – wykuwały się kolejne zastępy krakowskich biegaczy. Zapraszamy Was na kultową pętelkę dookoła ZOO. Selektywna trasa o długości ok. 2,5 km to znakomity teren do maratońskich manewrów. Szybki asfalt, łagodne zakręty i dość pofalowany profil to coś, co każdy maratończyk powinien wykorzystać w swoich przygotowaniach. I jeszcze jedno – tam można wykonać maratońską robotę z dala od ludzkich oczu! Świadkami Waszego wysiłku będą tylko wilki, jelenie, no… może jakiś lew lub słoń.

 

Na pętli wykonamy serię maratońskich odcinków – pod okiem trenerów i lwów. Jakich odcinków? Wszystkiego dowiecie się na miejscu!

 

Jak zwykle będzie ciepła herbatka i radosna, maratońska atmosfera.

 

Treningi są otwarte dla wszystkich - niezależnie od zaawansowania, płci czy wieku.

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

12.03 – hala AWF;

15.03 – Lasek Wolski (LSD);

29.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

6.04 – Puszcza Niepołomicka (LSD).

 

Organizatorzy zapewniają:

- wodę mineralną, napoje izotoniczne,

- herbatę Teekanne,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.