Przygotowania do 14. PKO Cracovia Maraton: rozciąganie w hali i trening w Puszczy Niepołomickiej

Zapraszamy na kolejny trening z serii przygotowań do 14. PKO Cracovia Maraton. W niedzielę, 29 marca o godz. 10:00 wracamy na leśne ścieżki w Puszczy Niepołomickiej. Natomiast już w czwartek, 26 marca o godz. 18:00 odbędzie się trening rozciągający w hali lekkoatletycznej AWF przy ul. Śniadeckich 12 b.

Najbliższe dwa tygodnie to kluczowy okres treningowy dla chcących wystartować 19 kwietnia w 14. PKO Cracovia Maraton. W ostatnich 10 dniach przed startem już nic się nie wytrenuje. Wtedy trzeba będzie tylko odpocząć. Teraz jest czas, by coś poprawić, ulepszyć, potrenować.

 

Kilka wspólnych treningów mamy już za sobą, zdążyliśmy się poznać i wyczuć o co w tym całym maratońskim zamieszaniu chodzi. Zostały nam jeszcze dwa oficjalne treningi. Z chęcią posłuchamy Waszych wniosków wyciągniętych z pierwszych wiosennych startów. Powiemy jak nie stracić formy w ostatnich tygodniach przed maratonem i jak się skutecznie regenerować, żeby organizm był w pełni gotowy do walki.

 

I znów będzie to trening z kategorii „niespodzianka”! Bo tajemnicą poliszynela jest…, że maraton biegnie się „głową”, a samotność maratończyka... to cecha wielce pożądana! Zainteresowanych zapraszamy do Puszczy Niepołomickiej (niedziela, 29 marca, godz. 10:00)! Zbiórka tradycyjnie zaplanowana jest na parkingu przy drodze nr 75 (współrzędne do wpisania w Google Maps: 50.023473,20.23283).

 

Wcześniej (czwartek, 26 marca, godz. 18:00) zapraszamy Was na trening rozciągający w grzegórzeckiej hali AWF przy ul. Śniadeckich 12 b. W okresie międzystartowym rozluźnienie mięśni i właściwe ich rozciągnięcie jest kluczowe dla Waszej dyspozycji. Będzie przyjemnie, z uśmiechem i bez ścigania się – tę umiejętność zachowajcie na maraton.

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

26.03 – hala AWF;

29.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

6.04 – Puszcza Niepołomicka (LSD).


Organizatorzy zapewniają:

- wodę mineralną, napoje izotoniczne,

- herbatę Teekanne,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.