Przygotowania do 14. CM – walentynkowy trening na stadionie AWF

Zapraszamy na kolejną odsłonę przygotowań do 14. Cracovia Maraton – tym razem w walentynkową sobotę, 14 lutego, tradycyjnie o godz. 10:00. W tym tygodniu spotykamy się na stadionie krakowskiej AWF.

Oprócz dobrze znanego Wam parku, mamy do dyspozycji też stadion z tartanową bieżnią. Mieści się on na terenie obiektów AWF przy Al. Jana Pawła II 78 (współrzędne do wpisania w Google Maps: 50.071774, 20.001293).

 

Zobaczycie i doświadczycie jak z powodzeniem można przygotowywać się do biegów ulicznych również na stadionie! Tajemnicą poliszynela jest, że zawodowcy szykujący się do maratonu trenują również na bieżni. My zrobimy więc podobnie!

 

Trenerzy będą mogli Was obserwować w czasie całego treningu! Informacje, jakie wspólnie zbierzemy po takiej specyficznej jednostce treningowej, znacznie przyspieszą Wasze skuteczne przygotowania.

 

Jest to wyjątkowa okazja – nie możecie jej przegapić!

 

Weźcie stopery, pulsometry, ubrania do przebrania, ręczniki. Będzie szatnia, możliwość skorzystania z prysznica. Będziemy biegać ze stoperem i z rozpisanymi prędkościami – jak zawodowcy!

 

Trenerzy będą bardzo dużo mówić o treningu. Pomoże nam nasz ekspert – dr Wacław Mirek, m.in. trener przygotowania fizycznego najlepszych polskich tenisistek – Agnieszki i Urszuli Radwańskich!

 

Oczywiście zaplanowaliśmy też treningi przeznaczone dla początkujących, a także dla wszystkich przygotowujących się do Mini Cracovia Maraton (4,2 km) lub do Biegu Nocnego na 10 km!

 

Jako że trening wypada w dniu święta zakochanych, dla pierwszych par, które zgłoszą się na nasze zajęcia mamy wyjątkowe, walentynkowe upominki – pakiety startowe (jedna para otrzymuje dwie startówki na dany bieg) 14. Cracovia Maraton, Biegu Nocnego na 10 km i Mini Cracovia Maraton!

 

Kto pierwszy, ten lepszy! Serdecznie zapraszamy!

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

14.02 – stadion krakowskiej AWF;

1.03 – Puszcza Niepołomicka (Long Slow Distance);

15.03 – Lasek Wolski (LSD);

29.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

6.04 – Puszcza Niepołomicka (LSD).


Organizatorzy zapewniają:

- wodę mineralną, napoje izotoniczne,

- herbatę Teekanne,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.