Przygotowania do 14. CM: trening w Puszczy Niepołomickiej i niespodzianka

Zapraszamy na kolejny, czwarty już trening z serii przygotowań do 14. Cracovia Maraton. W niedzielę, 1 marca o godz. 10:00 wracamy na leśne ścieżki w Puszczy Niepołomickiej. Natomiast na czwartek, 5 marca przygotowana została mała niespodzianka – specjalny trening halowy!

1 marca spotykamy się tradycyjnie o godz. 10:00 na parkingu przy drodze nr 75 (współrzędne do wpisania w Google Maps: 50.023473,20.23283). Puszcza Niepołomicka to idealne miejsce na tzw. długie wybieganie, czyli trening LSD (Long Slow Distance).

 

Wszystkich miłośników biegania, przygotowujących się do 14. Cracovia Maraton, Biegu Nocnego na 10 km czy Mini Cracovia Maraton zapraszamy również na specjalny trening w hali sportowej. Udział w biegu to ciężka, fizyczna praca, dlatego trzeba mieć też mocne ręce, mięśnie brzucha i mięśnie grzbietu. Ważna jest ogólna sprawność fizyczna na dobrym poziomie. Na 1,5-godzinnych zajęciach trenerzy pokażą Wam jak trenować m.in. do maratonu na sali gimnastycznej. Będą piłki lekarskie, ćwiczenia stabilizacyjne, dużo ćwiczeń sprawnościowych. No i oczywiście znakomita atmosfera! Tak jeszcze nie ćwiczyliście. Chcecie poznać inny wymiar przygotowań do maratonu? To przyjdźcie do hali lekkoatletycznej krakowskiej AWF przy ul. Śniadeckich 12 b w czwartek, 5 marca o godz. 18:00 (wejście od strony Szpitala Uniwersyteckiego).

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

1.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

5.03 – hala AWF;

15.03 – Lasek Wolski (LSD);

29.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

6.04 – Puszcza Niepołomicka (LSD).


Organizatorzy zapewniają:

- wodę mineralną, napoje izotoniczne,

- herbatę Teekanne,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.