Przygotowania do 14. CM – kierunek: Puszcza Niepołomicka

Po udanej inauguracji przygotowań do 14. edycji Cracovia Maraton w Parku Lotników Polskich, czas przenieść się w typowo biegowe środowisko. W najbliższą niedzielę, 8 lutego zapraszamy na leśne ścieżki o miękkim podłożu i świeże powietrze w Puszczy Niepołomickiej!

Miejsce zbiórki to tradycyjnie parking przy drodze nr 75 (współrzędne do wpisania w Google Maps: 50.023473,20.23283).

 

Puszcza Niepołomicka to idealne miejsce na tzw. długie wybieganie, czyli trening LSD (Long Slow Distance).

 

Treningi do Cracovia Maraton są w większości przeznaczone dla osób, które chcą się przygotować do przebiegnięcia 42 km. Mamy grupy dla początkujących, którzy jeszcze nigdy tego nie zrobili. Mamy grupy dla średnio i wysoce zaawansowanych amatorów, mających wynikowe ambicje. Każdy znajdzie dobre towarzystwo innych biegaczy i profesjonalne rady. Mamy czas dla wszystkich!

 

Dodatkowo, w tym roku wprowadzamy przygotowania dla osób, które chcą wystartować w biegu na 4,2 km (Mini Cracovia Maraton) i w Biegu Nocnym na 10 km! Cracovia Maraton to nie tylko 42 km – to święto biegania. I my Was do tego święta przygotujemy. Wszystko co musicie zrobić, to tylko przyjść na nasz trening!

 

Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie tempo i dostosuje doń przemierzone kilometry. Można uzyskać porady żywieniowe, testować sprzęt, odżywki. Profesjonalni opiekunowie podpowiedzą jak poprawić technikę i wyniki.

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której zamieszczone są wszystkie informacje na temat treningów. Można też zadać pytanie trenerom.

 

Terminy treningów:

8.02 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

15.02 – Park Lotników Polskich przy krakowskiej AWF;

1.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

15.03 – Lasek Wolski (LSD);

29.03 – Puszcza Niepołomicka (LSD);

6.04 – Puszcza Niepołomicka (LSD).

 

Organizatorzy zapewniają:

- wodę mineralną,

- towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania – również początkujących,

- indywidualne konsultacje i porady trenerskie,

- możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych odżywek etc.