Przerwana passa Wieczorka i Popka

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek, zwycięzcy IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, musieli się zadowolić czwartym, miejscem w rozgrywanym w miniony weekend w Kozienicach finale Pucharu Polski.

Tym samym przerwana została świetna passa tej pary w tym sezonie, bo przypomnijmy, że przed triumfem na nowohuckich boiskach, wygrali turnieje Grand Prix w Toruniu i we Wrześni.

Puchar Polski zdobyli Dominik Witczak i Michał Makowski, którzy w decydującym meczu pokonali Damiana Wojtasika i Rafała Szternela 2-1 (21-15, 17-21, 15-12). W spotkaniu o 3. miejsce Piotr Kantor i Bartosz Łosiak grali z duetem Wieczorek/Popek 2-0 (21-19, 21-17).

Podczas odbywającego się w tym samym czasie Grand Prix Polski w Nysie w finale zmierzyli się zawodnicy znani z występów w tegorocznej imprezie tego cyklu w Krakowie. Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz okazali się lepsi od Rafała Matusiaka i Tomasza Sińczaka.

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek (w czerwonych strojach) podczas IV Grand Prix w Krakowie