Przed półmaratonem zapraszamy na MŚ w karate!

Tuż przed 3. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, który zorganizowany zostanie 16 października, 14 i 15 dnia tego miesiąca w TAURON Arenie Kraków odbędą się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 oraz Światowy Festiwal Renesans Karate-Do.

Podczas wielostylowego turnieju karate w TAURON Arenie Kraków zobaczymy najlepszych karateków świata. W jednym miejscu, w tym samym czasie rywalizować będzie ponad 3 tysiące zawodników. Finały rozegrane zostaną w sobotę, 15 października. W tym dniu, o godz. 15.00, zaplanowana jest też oficjalna ceremonia otwarcia imprezy.

Podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 Polacy – należący do światowej czołówki karate tradycyjnego – będą bronić mistrzowskich tytułów zdobytych w Genewie (Szwajcaria, 2014). Wówczas sami tylko seniorzy wywalczyli 12 złotych medali. Liczymy na wspaniały start naszych zawodników i pokaz karate tradycyjnego na najwyższym poziomie!

Mistrzostwom Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 towarzyszyć będą zawody rozgrywane w innych głównych stylach oryginalnego karate. W ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-Do odbędą się:

  • Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016
  • XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan
  • Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP
  • Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

Turniej zakończy się wyjątkowym meczem pomiędzy finalistami Mistrzostw Europy Karate Fudokan i Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć TUTAJ. Wstęp jest bezpłatny!

- Z nowym duchem, w Krakowie – mieście renesansu organizujemy wielostylowe mistrzostwa otwarte dla głównych stylów oryginalnego karate na świecie. Światowy Festiwal Renesans Karate-Do to spotkanie, którego celem jest budowanie wspólnego systemu edukacji i rozwoju w oparciu o wspólne dziedzictwo oryginalnych stylów karate – powiedział Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF).

Przy okazji Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, w TAURON Arenie Kraków odbędzie się bicie rekordu świata na największą mozaikę z sushi na świecie. Ułożona zostanie kompozycja o powierzchni 8 na 8 m. Powstanie dzieło przedstawiające sylwetki karateków i m.in. logotyp Krakowa. Złoży się na nie około 20 tys. porcji. 15 października, od godziny 11.00 będzie można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się jak prawidłowo przygotować sushi. Wielką mozaikę będą tworzyć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy może się przyczynić do ustalenia nowego rekordu świata. O godz. 18.00 rozpocznie się Sushi Party – czyli wspólna degustacja przygotowanego dania.

Oprócz sobotnich warsztatów sushi, w piątek i sobotę (w godz. 9.00-16.00) przewidziano również inne atrakcje dla kibiców:

- warsztaty kaligrafii japońskiej (pisanie imion po japońsku)
- origami
- konkursy sprawnościowe (uderzenia w tarcze, szpagat, mostek, motylek, kopnięcie)
- ćwiczenia z mistrzami
- przeciąganie liny
- zumba dla dzieci
- animacje dla dzieci