Przed Kraków Areną: Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej dla najmłodszych

Z okazji wielkiego wydarzenia – FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozpoczną się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie przygotowana została atrakcyjna impreza dla młodych entuzjastów tej dyscypliny sportowej – Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014.

W Krakowie turniej, zorganizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację Polska Siatkówka, Kinder+Sport wspólnie z Małopolskim Związkiem Piłki Siatkowej i Miasto Kraków, odbędzie się od 5 do 7 września na tzw. mobilnych boiskach ustawionych przed Kraków Areną, przy ul. Lema 7.

 

Rozgrywki Mini MŚ przeznaczone są dla dzieci do lat 15 (rocznik 2000) i młodszych. Zawody będą zaliczane do turnieju kwalifikacyjnego młodzików.

 

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz dużej ilości zgłoszonych zespołów do dyspozycji uczestników Mini MŚ będą boiska w pobliskich halach sportowych.

 

Szczegółowy harmonogram oraz system rozegrania turnieju zostanie podany po przyjęciu zgłoszeń, należy je składać na załączonym druku do 3 września 2014 r.

 

Zapewniono katering dla zespołów oraz koszulki i piłki, a także malowanie twarzy w barwy narodowe.

 

Wszelkich informacji o turnieju udziela Dariusz Pomykalski tel. 604 63 14 41, email: darek_p@o2.pl