Przed IV GP w Siatkówce Plażowej Szternel z Wojtasikiem najlepsi w Baden, Wieczorek i Popek zwyciężyli w Toruniu

Elita siatkarzy plażowych rywalizuje w Swatch World Tour od połowy kwietnia, dwie najbardziej utytułowane polskie pary: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel i Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz grają obecnie w Pekinie, a za dwa tygodnie wystartują w Rzymie w mistrzostwach świata. Innym pozostaje na razie udział w imprezach niższej rangi, ale odnoszą w nich już pierwsze sukcesy. Znani z występów na piasku w Nowej Hucie Rafał Szternel (zwycięzca z 2009 roku w parze z Grzegorzem Klimkiem) i Damian Wojtasik wygrali zawody CEV Satellite w austriackim Baden. Natomiast w otwierającym krajowy sezon turnieju w Toruniu triumfowali Tomasz Wieczorek i Dawid Popek. Od 17 do 19 czerwca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Klub Sportowy Wanda zorganizują IV Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Rozstawieni w Baden z „jedenastką" Szternel i Wojtasik pokonali w finale reprezentantów gospodarzy Xandi'ego Hubera i Robina Seidla (nr 6) 2-1 (17-21, 21-16, 15-13), rewanżując się im za porażkę w I rundzie 0-2 (18-21, 14-21). Polacy otrzymali premię w wysokości 1650 euro (do podziału) oraz 10 pkt do światowego rankingu FIVB i 50 - do europejskiego CEV.
W decydującym meczu toruńskiego turnieju z cyklu Gramd Prix „Plaża Gotyku", z pulą nagród 15 tys. złotych, Wieczorek i Popek odnieśli zwycięstwo nad Michałem Makowskim i Grzegorzem Klimkiem 2-0 (21-19, 21-14), w spotkaniu o 3. miejsce Dominik Witczak i Wojciech Podwójcik okazali się lepsi od Bartosza Księżarka i Michał Bernysia, wygrywając 2-0 (21-19, 21-17).
Kolejne zmagania siatkarzy plażowych odbędą się w Polsce w dniach 10-12 czerwca we Wrześni (pula nagród 12 tys. zł), a od 17 do 19 czerwca zobaczymy ich w Krakowie (pula nagród 20 tys. zł) na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji Wanda przy ul. Bulwarowej, koło Zalewu Nowohuckiego.