Przed EHF EURO 2016: poważna próba sił w Gdańsku

Reprezentacje Polski, Rosji, Hiszpanii i Szwecji wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarzy Ręcznych, który 7 i 8 listopada odbędzie się w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

Mecze ERGO Arenie to dla wymienionego kwartetu bardzo poważny sprawdzian formy przed mistrzostwami Europy – EHF EURO 2016.

Od 15 do 31 stycznia przyszłego roku w TAURON Arenie Kraków oraz w halach sportowych Katowic, Wrocławia i Gdańska wystąpi 16 najlepszych zespołów Starego Kontynentu.

Na gdańską imprezę z udziałem wicemistrzów olimpijskich Szwedów, czwartej drużyny świata Hiszpanii oraz zawsze mocnego rywala – zespołu Rosji, trener biało-czerwonych, brązowych medalistów MŚ z Kataru, Michael Biegler powołał 23 zawodników. 

Stawił  się również Mariusz Jurkiewicz, który poddaje się zabiegom rehabilitacyjnym po zerwaniu więzadeł w kolanie

 „Jeżeli wrócę do treningów w listopadzie a jest na to szansa, to zagram na mistrzostwach Europy. Muszę przyznać, że oglądanie kolegów z trybun jest zdecydowanie bardziej stresujące niż z pozycji parkietu” – przyznał rozgrywający Mariusz Jurkiewicz.

Kontuzja Jurkiewicza sprawiła, że przed szansą debiutu w polskiej kadrze stanął Bartosz Konitz, syn Piotra, byłego reprezentanta Polski. Dla trenera Bieglera turniej w Gdańsku to również okazja do sprawdzenia kilku młodych zawodników. Powołania otrzymali Maciej Gębala, Maciej Majdziński oraz Ignacy Bąk.

- W Polsce jest naprawdę kilku bardzo utalentowanych graczy. Gębala, Bąk i Majdziński to przyszłość polskiej piłki ręcznej. Tym powołaniem chciałbym wysłać im oraz innym młodym szczypiornistom bardzo wyraźny sygnał, że cały czas się im przyglądamy i jeżeli nadal będą tak ciężko pracować, to zajdą bardzo daleko. Od początku dużą uwagę poświęcam młodzieży, staram się spokojnie wprowadzać ich do drużyny. Mistrzostwa Europy to oczywiście bardzo ważny turniej, ale musimy myśleć również o przyszłości polskiej piłki ręcznej” – powiedział trener Michael Biegler, dla którego turniej w Gdańsku to bardzo ważny etap przygotowań do ME

 - To przedostatni krok przed mistrzostwami Europy. Z Gdańska mamy znakomite wspomnienia, bo wygraliśmy tutaj zarówno z Niemcami jak i ze Szwedami. Wprawdzie jesteśmy tutaj w praktycznie pełnym składzie, to niestety z powodów zdrowotnych nie wystąpi kilku bardzo ważnych zawodników. To jednak niezwykle istotne, że jesteśmy razem – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Podczas turnieju odbędzie się premiera hymnu Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych Polska 2016, którego wykonawcą będzie Mika Urbaniak. Piosenka „Come Play With Us” po raz pierwszy zostanie zaprezentowana przed niedzielnym finałem.

        

Program turnieju

Sobota, 7 listopada:

Godz. 15:00: Hiszpania – Szwecja (transmisja: Polsat Sport News)

Godz. 17:30: POLSKA – Rosja (transmisja: Polsat Sport)

Niedziela, 8 listopada:

Godz. 17:30: mecz o 3. miejsce (transmisja: Polsat Sport)

Godz. 20:00: finał (transmisja: Polsat Sport)

 

Fot. MCH/ZIS