Przed 69. TdP w Krakowie i w Wieliczce: 12 lipca zapraszamy na konferencję prasową

Ostatni, VII etap 69. Tour de Pologne (131,4 km) odbędzie się w poniedziałek 16 lipca na ulicach Krakowa i Wieliczki. To dla organizatorów wyścigu, których wspierają Gmina Miejska Kraków oraz Miasto i Gmina Wieliczka duże wyzwanie. Oczekują więc zrozumienia cierpliwości ze strony mieszkańców i osób przebywających w tym czasie w obu miastach, ponieważ rywalizacja kolarzy w godzinach popołudniowych spowoduje zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji publicznej. Tym sprawom jest poświęcona konferencja prasowa w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ul. Walerego Sławka 10, w czwartek 12 lipca, o godz. 12.00.

Udział w konferencji potwierdzili: Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, Zastępca Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Krakowie Witold Norek i Koordynator ds. zabezpieczenia trasy 69. TdP na terenie Małopolski Andrzej Batko.

Specjalne komunikaty o zmianach w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej przygotował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Start honorowy do poniedziałkowego VII etapu zaplanowano w Rynku Głównym (u wylotu ulicy Siennej) o godz. 15.20, natomiast przyjazd pierwszego zawodnika na metę na Błoniach (Al. Focha, obok stadionu Cracovii) około godz. 18.30.

Podobnie jak w ubiegłym roku, miłośnicy kolarstwa obejrzą kryterium uliczne, z tą różnicą, że na początku etapu uczestnicy 69. TdP udadzą się do Wieliczki. Po powrocie do Krakowa siedmiokrotnie przejadą liczącą 12,4 km rundę: Al. Focha - Al. Krasińskiego - Konopnickiej - nawrót przed Rondem Matecznego - Most Dębnicki - Zwierzyniecka - Powiśle - Podzamcze - Św. Idziego - Grodzka - Rynek Główny - Św. Anny - Studencka - Garncarska - Krupnicza - Al. Mickiewicza - Al. 3 Maja - Piastowska - Królowej Jadwigi - Al. Focha.