Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z delegacją PZPS

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest Patronem Honorowym Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 spotkał się w środę, 17 maja w Belwederze z trenerem reprezentacji siatkarzy Ferdinando De Giorgim.

Delegacja Polskiego Związku Piłki Siatkowej wręczyła Prezydentowi koszulkę reprezentacji i piłkę z podpisami zawodników.

Prezydent otrzymał również zdjęcie drużyny narodowej, która w Spale przygotowuje się do występów m.in. w czerwcowych turniejach Ligi Światowej (finał 4-8 lipca w brazylijskiej Kurytybie) i mistrzostw Europy (24 sierpnia – 3 września), których gospodarzem będzie Polska.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk wyraził nadzieję, iż nowa reprezentacja „będzie rozsławiała Polskę w Europie i na świecie”.

Od kilku miesięcy nowym selekcjonerem polskich siatkarzy jest 55-letni Włoch De Giorgi. Oficjalny debiut będzie miał miejsce 20 maja, kiedy biało-czerwoni zagrają towarzysko z Iranem w Katowicach.

Oprócz Ferdinando De Giorgiego i Jacka Kasprzyka, w środowym spotkaniu w Belwederze uczestniczyli: dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS Włodzimierz Sadalski (mistrz olimpijski z 1976 roku, mistrz świata z 1974) i rzecznik związku Janusz Uznański.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie towarzyszyli Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski i Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki.

Fot. PZPS