Prezydent Miasta Krakowa przyjął delegację PZPS

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął w czwartek, 8 lipca delegację Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na spotkaniu z udziałem Prezesa Zarządu PZPS Mirosława Przedpełskiego, Prezesa Zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA Artura Popki i Przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego PZPS Andrzeja Lemka obecny był także Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Rozmowa dotyczyła rozwoju krakowskiej siatkówki i włączenia naszego Miasta w organizację Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w 2014 roku.

To niezwykle cenna inicjatywa, wziąwszy pod uwagę, że wkrótce  ma się rozpocząć budowa w Czyżynach  hali widowiskowo-sportowej z trybunami dla 15 tysięcy widzów.  Z takim obiektem Kraków byłby poważnym kandydatem do organizowania meczów przyznanych już Polsce MŚ-2014.
Według kierownictwa PZPS, istnieją również realne szanse na to by odbywające się od 2008 roku na obiekcie przy ul. Bulwarowej, którego operatorem jest obecnie Klub Sportowy Wanda Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn przekształciło się w turniej wyższej, międzynarodowej rangi.
(SAS/ZIS)