Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wizytował inwestycje WKS Wawel i obiekty przy Młynówce Królewskiej

W piątek, 11 grudnia 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapoznał się ze stanem przebudowy obiektów sportowych WKS Wawel, wizytował także zagospodarowany i wyposażony w urządzenia rekreacyjne teren przy Młynówce Królewskiej.

O inwestycjach, realizowanych przy ul. Podchorążych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, poinformowali Prezydenta Jacka Majchrowskiego Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, Prezes WKS Wawel Kraków Piotr Ludwig oraz wykonawcy z firm: Krisbud, Gretasport i Włomex.

Teren przy Młynówce Królewskiej został wykorzystany na potrzebny ogólnodostępnego parku, w którym można nie tylko pospacerować czy pobiegać, , ale przede  wszystkim skorzystać z urządzeń do ćwiczeń, boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę i  badmintona, ścianek wspinaczkowych. Jest tam również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci „Smoczy Skwer”. Na ten cel Gmina Miejska Kraków wydała w sumie blisko 3,9 mln złotych.

Przebudowa obiektów WKS Wawel objęła zarówno stadion jak i halę sportową. Parametry urządzeń lekkoatletycznych dostosowano do obowiązujących przepisów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Przeprowadzono więc remont podbudowy bieżni i półkoli.  Wykonano drenaż i odwodnienie stadionu, wyremontowano skocznie do skoku w dal i trójskoku. Wkrótce położona będzie nawierzchnia poliuretanowa na bieżni, rozbiegach i półkolach. W przyszłym roku na stadionie WKS Wawel znów organizowane będą zawody lekkoatletyczne.

Rewitalizacja hali sportowej diametralnie zmieniła wygląd obiektu. Po przeprowadzeniu. Obecnie trwają jeszcze prace wewnątrz hali.  Ten obiekt również w niedługim czasie oddany zostanie do dyspozycji sportowców i amatorów aktywnego trybu życia.

Przebudowę obiektów obiecał klubowi z Bronowic Prezydent Jacek Majchrowski podczas odchodów 95-lecia WKS Wawel w 2014 roku i słowa dotrzymał. Całość kosztów to ponad 11,6  mln zł. W tej kwocie 3 880 000 to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 273 745 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale podkreślić należy, że ok. 7,5 mln  zł  przekazano na tę inwestycję w ciągu dwóch ostatnich lat z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Fot. JS/ZIS