Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał ?Orlika? mieszkańcom osiedla Widok

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał w czwartek, 25 listopada otwarcia ?Orlika? przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 na osiedlu Widok. To był szczególny dzień w historii Gimnazjum nr 19 i XVIII LO, nauczyciele i uczniowie licznie uczestniczyli w uroczystości przekazania nowoczesnego obiektu sportowego.

- Z tych szkół o olbrzymich tradycjach sportowych wywodzi się wielu piłkarzy i tenisistek stołowych oraz zawodniczek i zawodników uprawiających inne dyscypliny - podkreślił Prezydent Majchrowski. - Jestem więc przekonany, że „Orlik" będzie bardzo przydatny. Przyczyni się do rozwijania kondycji fizycznej uczniów i nauczycieli, będzie dostępny dla innych potrzebujących rekreacji.
Do ZSO nr 8 uczęszczali m.in. piłkarz Wisły Kraków Patryk Małecki oraz czołowe tenisistki stołowe Bronowianki: Wioletta Matus, Magdalena Górowska, Anna Janta-Lipińska.
Otwierając dziewiątego w mieście „Orlika", Prezydent Jacek Majchrowski przekazał piłki, wręczył również puchary zwycięzcom turniejów piłki nożnej i siatkówki.
Radości i wzruszenia nie kryła Dyrektor ZSO nr 8 Krystyna Sionkowska. Wyraziła nadzieję, że dzięki otwartemu w czwartkowe popołudniowe „Orlika" młodzież będzie aktywnie spędzać wolny czas. Nie bez satysfakcji przypomniała, że uczniowie bardzo uważnie przyglądali się budowie obiektu, na szkolnej stronie internetowej regularnie ukazywały się zdjęcia z kolejnych etapów powstawania kompleksu „Moje Boisko - Orlik 2012", wykonanego przez Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych HALUX Spółka z o.o. pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Za „Orlika" w imieniu młodzieży podziękowała Aldona Solecka. O wymiar duchowy uroczystości zadbał Proboszcz Parafii Św. Jana Kantego - Ksiądz Prałat Jan Franczak.
Na oświetlonym i ogrodzonym, wyposażonym w zaplecze szatniowo-sanitarne „Orliku" przy ul. Na Błonie 15b można grać w piłkę nożną na syntetycznej trawie (murawa o wymiarach 62x30 m) oraz w koszykówkę, siatkówkę lub tenisa na wielofunkcyjnym boisku (32,1x19,1 m) o nawierzchni poliuretanowej. Koszt budowy wyniósł 1 009 701,51 zł.

[galeria:300]