Prezentacja zespołu Trefl Proxima Kraków: samochody dla siatkarek

Nieprzypadkowo, prezentacja drużyny Ligi Siatkówki Kobiet Trefla Proximy Kraków odbyła się we wtorek, 4 października w salonie ANWA Toyota przy al. Pokoju. Podczas spotkania z dziennikarzami szkoleniowcom i zawodniczkom wręczono bowiem kluczyki do nowoczesnych samochodów znanej japońskiej marki, którymi będą jeździć w trakcie zbliżającego się sezonu. Po 14 latach przerwy podwawelski gród znów ma drużynę siatkarek w ekstraklasie.

Podczas  wtorkowego wydarzenia władze miasta reprezentował Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. – Bardzo się cieszę, że ligowa siatkówka na najwyższym poziomie wraca do Krakowa, kiedyś stolicy tej dyscypliny sportu z mistrzowskimi tytułami Wisły i Hutnika. Mam nadzieję, że to pierwszy krok i w ślad za paniami z Trefla Proximy pójdą panowie i uda się zbudować również mocny zespół siatkarzy. Gratuluję prezesowi klubu, panu Łukaszowi Kadeli odwagi i chęci zrobienia sportu przez duże „S”. Jako miasto będziemy wspierać te działania, udostępniać obiekty sportowe , stwarzać możliwości rozgrywania meczów na najwyższym poziomie. Chcemy, żeby pierwsze spotkanie siatkarek Trefla Proximy w roli gospodarza odbyło się w TAURON Arenie Kraków, najlepiej przy komplecie widzów. A potem oddamy do ich dyspozycji halę na Suchych Stawach lub Halę 100-lecia KS Cracovia, której budowa dobiega końca – powiedział Dyrektor ZIS.

Wspomniany, inauguracyjny występ Trefla Proximy w LSK przed własną publicznością w TAURON Arenie Kraków ma nastąpić 23 października przeciwko mistrzyniom Polski, siatkarkom Chemika Police.

Dodatkową atrakcją wtorkowej prezentacji w salonie ANWA Toyota były pokazy grupy młodych karateków, podopiecznych mistrza świata w karate tradycyjnym Pawła Janusza.

Fot. MCH/ZIS