Prezentacja logotypów Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014

Kraków jest jednym z sześciu miast-gospodarzy Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014. Pozostałe to: Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk i Bydgoszcz. W środę, 24 kwietnia w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła uroczysta prezentacja oficjalnych logotypów przyszłorocznej imprezy i wspomnianych miast-gospodarzy.

We wrześniu 2014 roku polscy kibice obejrzą mecze z udziałem 24 reprezentacji. Przyznanie organizacji tak prestiżowego jest ukłonem Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) wobec znakomitej polskiej publiczności i wyrazem uznania dla dokonań naszych siatkarzy, w przeszłości mistrzów świata (1974) i złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976) a w ostatnim okresie wicemistrzów świata (2006), mistrzów Europy (2009) i triumfatorów Ligi Światowej (2012).

- Logotyp Mistrzostw Świata jest graficznym i ideowym konglomeratem. Spaja w jeden spójny, dwa osobne byty znaczeniowe: Światową Federację Siatkówki i miasta-gospodarzy siedziby rozgrywanych Mistrzostw. Formułę taką określa zastosowanie kontrastujących ze sobą a jednocześnie współgrających dwóch form kwadratu. W czarnym - logo FIVB zostało poszerzone o piktogram pucharu i nazwę imprezy. W białym - główny akcent został położony na graficzne formy architektury. Zabieg ten skutecznie będzie promował lokalnych gospodarzy imprezy - podkreśla ekspert, Marcin Salawa, Creative Director z advertstudio.