Prezentacja cyklu Skandia Maraton Lang Team: 14 maja kolarze w Krakowie

W siedzibie głównego sponsora - Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja cyklu Skandia Maraton Lang Team 2011 z udziałem sponsorów, przedstawicieli miast-organizatorów oraz dziennikarzy. Gospodarzami prezentacji byli: Prezes Zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - Paweł Ziemba oraz Dyrektor Generalny Lang Team - Czesław Lang. W Krakowie uczestnicy tej imprezy wystartują w sobotę, 14 maja.

W tym roku obchodzimy pięciolecie organizacji maratonów wraz z naszym sponsorem firmą Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Bardzo się cieszę, że na prezentacji znaleźli się przedstawiciele miast goszczących Skandia Maraton Lang Team. W ubiegłym roku, łącznie w całym cyklu, wzięło udział blisko 7000 osób i mamy nadzieję, że w sezonie 2011 pobijemy ten wynik - powiedział Czesław Lang.
Skandia Maraton Lang Team to impreza przeznaczona dla wszystkich miłośników roweru. W ubiegłym roku najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata, za to najstarszy ponad 80. Na zawodników czekają cztery dystanse: Rodzinny, Mini, Medio i Grand Fondo. Kluczową zmianą jest brak klasyfikacji generalnej na dystansie Rodzinnym. Wszyscy uczestnicy tego najkrótszego wyścigu otrzymają natomiast certyfikat ukończenia zawodów, zostaną również wśród nich rozlosowane nagrody.
Drugą istotną zmianą jest wprowadzenie klasyfikacji Open na dystansie Grand Fondo. Wszyscy zawodnicy posiadający licencje kolarską, będą klasyfikowani oddzielnie, a nie jak to dotychczas było łącznie z amatorami. To sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.
Jak co roku zmagania w Skandia Maraton Lang Team będziemy mogli oglądać za pośrednictwem Telewizji Polskiej - TVP 1, TVP INFO i TVP Sport. Wśród patronów medialnych znaleźli się również m.in.: Onet.pl, RMF FM, Polska The Times i Przegląd Sportowy. Oprócz wspaniałej oprawy, organizatorzy przygotowali również fantastyczne nagrody z Fiatem Punto MyLife, jako nagrodą główną.
Zabawa rozpocznie się już 16 kwietnia w Chodzieży, 14 maja miłośnicy kolarstwa zawitają do Krakowa, 18 czerwca wystartują w Gdańsku, 10 września w Rzeszowie, 17 września w Białystoku, a zakończą tegoroczne zmagania 1 października w Kwidzynie.