Prezentacja centrów pobytowych UEFA EURO 2012

W poniedziałek, 6 lutego w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja centrów pobytowych trzynastu reprezentacji biorących udział w UEFA EURO 2012, które zdecydowały się zamieszkać w Polsce, centrów dla sędziów oraz kwater UEFA. Przedstawiciele Władz Samorządowych, ośrodków treningowych i hoteli wybranych przez uczestników mistrzostw Europy w piłce nożnej otrzymali specjalne certyfikaty. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal odebrał wykonane z mosiądzu pamiątkowe patery dla Krakowa ? w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego ? i dla ZIS, administrującego obiektem na Suchych Stawach.

Stadion w Nowej Hucie (Hutnika) będzie miejscem treningów reprezentacji Anglii. Natomiast na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (Wisły) do meczów mistrzostw Europy przygotują się Holendrzy, a ze stadionu Cracovii skorzystają w tym czasie Włosi.

Oprócz piłkarzy w Polsce zamieszkają też arbitrzy meczów. Hotel Hilton w Warszawie będzie centrum pobytowym dla sędziów i hotelem technicznym UEFA. Na kwaterę główną UEFA w Polsce podczas mistrzostw wybrano zaś warszawski hotel Sheraton, gdzie odbyła się poniedziałkowa prezentacja.

Miasta w których rozegrane zostaną mecze muszą także zapewnić hotele i boiska transferowe. Wyznaczono osiem hoteli w czterech polskich miastach, a do dyspozycji drużyn będą także boiska treningowe - KS Drukarz w Warszawie, MOSiR w Gdańsku, KS Warta w Poznaniu i obiekt AWF Wrocław. Centra transferowe przeznaczone są dla tych reprezentacji, których centra pobytowe znajdują się w odległości większej niż 60 kilometrów od tych miast. Regulamin przewiduje, że w takim wypadku drużyna musi przyjechać do miasta - gospodarza EURO 2012 w przeddzień meczu i może wrócić do swej bazy dzień po meczu.

W kwietniu mieszkańcy polskich miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce nożnej, a także Krakowa, Katowic i Łodzi będą mieli okazję na żywo zobaczyć główne trofeum imprezy - Puchar Henri Delaneya.
Fot. Włodzimierz Sierakowski