Premiera oficjalnego hymnu ME piłkarzy ręcznych

W niedzielę, 8 listopada, przed finałowym meczem międzynarodowego turnieju szczypiornistów w Gdańsku Polska – Hiszpania odbyło się premierowe wykonanie piosenki „Come Play With Us”, która jest oficjalnym hymnem Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych Polska 2016 – Men’s EHF EURO 2016 Poland.

 

 

 

Singiel „Come Play With Us” jest popowym, zachęcającym do kibicowania i sportowych zmagań opracowaniem utworu Michała Urbaniaka, przygotowanym przez Mikę Urbaniak i Victora Daviesa.

Mika, pełniąca również rolę Ambasadora EURO 2016 nagrała wokal i dodała rap, a Victor dopisał kibicowskie chórki.

Turniej w Gdańsku zakończył się sukcesem Hiszpanów. W finałowym spotkaniu zrewanżowali się Polakom za porażkę w meczu o brązowy medal  tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, zwyciężając w Ergo Arenie 23-20 (12-8). Trzecie miejsce zajęli Szwedzi, wygrywając z Rosjanami 32-28 (16-13).

W sobotnich półfinałach Polacy pokonali Rosjan 27-21 (14-9), a Hiszpanie – Szwedów 32-27 (16-15).

Wszyscy uczestnicy gdańskiej imprezy zagrają na początku przyszłego roku w mistrzostwach Europy, które rozpoczną się 15 stycznia i potrwają do 31 stycznia.

Reprezentacja Polski wystąpi w TAURON Arenie Kraków, w fazie wstępnej EHF EURO 2016 jej rywalami w grupie A będą: Serbowie, Macedończycy i Francuzi.

Hiszpanie i Szwedzi  - w grupie C we wrocławskiej Hali Stulecia – spotkają się  z Niemcami i Słoweńcami.

Rosjanie – w grupie D w Ergo Arenie w Gdańsku – zmierzą się z Duńczykami, Węgrami i Czarnogórcami.

Ponadto, w grupie B, w katowickim Spodku, grać będą: Chorwaci, Islandczycy, Białorusini i Norwegowie.  

Fot. RM