Powtórka w Dausze: znów półfinał

Krakowianka Agnieszka Radwańska, podobnie jak w ubiegłym roku, wystąpiła w półfinale turnieju WTA w stolicy Kataru, Dausze. W tej fazie rywalizacji w Qatar Total Open - z pulą nagród 2,369 mln dolarów ? znów przegrała w sobotę, 16 lutego z liderką światowego rankingu Białorusinką Wiktorią Azarenką, tym razem 3-6, 3-6. Dzień wcześniej, nasza tenisistka, rozstawiona z ?czwórką?, pokonała reprezentującą Danię Polkę Karolinę Woźniacką 6-2, 7-5.

Starsza z sióstr Radwańskich zdobyła w Dausze 395 punktów do klasyfikacji WTA i zarobiła 106 435 USD. W najbliższych dniach czeka ją jeszcze trudniejsze zadanie - obrona tytułu w Dubaju, gdzie organizatorzy przeznaczyli na premie 2 mln dolarów. Agnieszka, rozstawiona z „trójką" otrzymała wolny los w pierwszej rundzie, w drugiej spotka się z Laurą Robson z Wielkiej Brytanii lub Julią Putincewą z Kazachstanu.

Urszula Radwańska o udział w turnieju głównym walczy w eliminacjach. Rozpoczęła od zwycięstwa nad Ukrainką Julią Bejgelzimer 6-2, 4-6, 6-3, następną przeciwniczką jest Akguł Amanmuradowa (Uzbekistan).

W poniedziałek nową liderką światowego rankingu zostanie Amerykanka Serena Williams.