Posiedzenie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego EHF Euro 2016

We wtorek, 17 listopada 2015 r. w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się posiedzenie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 – Men’s EHF EURO 2016 Poland.

 

Uczestniczyli w nim Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. EHF EURO 2016 Marcin Herra, reprezentujący Gminę Miejską Kraków Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz powołani zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego członkowie wspomnianego komitetu – przedstawiciele UMK, spółek i jednostek miejskich, służb mundurowych.

Podczas spotkania Dyrektor Krzysztof Kowal podkreślił, że Kraków jako Miasto-Gospodarz tego wielkiego turnieju i miejsce najważniejszych wydarzeń EHF EURO 2016 – wszystkich meczów reprezentacji Polski, półfinałów i finału, ceremonii otwarcia i zamknięcia oczekuje sukcesu organizacyjnego i promocyjnego, liczy także na udział polskich szczypiornistów w walce o złoty medal, choć to ostatnie życzenie jest na pewno najtrudniejsze do spełnienia z uwagi na nieprzewidywalność rywalizacji sportowej.

Prezes Marcin Herra szczegółowo przedstawił obecny stan przygotowań, omawiając podjęte do tej pory działania i prezentując najbliższe przedsięwzięcia związane z logistyką, marketingiem i promocją.

Na osobnym posiedzeniu omówione natomiast zostaną sprawy bezpieczeństwa.

Fot. MCH/ZIS