Porozumienie Krakowa i SIEMACHY: wspieranie sportu i zdrowego stylu życia

We wtorek, 17 grudnia Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, reprezentujący Gminę Miejską Kraków oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA ks. Andrzej Augustyński i Wiceprzewodniczący Zarządu tej organizacji Maciej Malski podpisali porozumienie o partnerskiej współpracy Miasta z SIEMACHĄ.

Jednym z najważniejszych celów porozumienia, obejmującego szeroki zakres wspólnych działań i przedsięwzięć, jest propagowanie i promowanie zdrowego stylu życia, wspieranie rozwoju sportu i rekreacji poprzez organizowanie różnego rodzaju  imprez. 

 

- Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Stowarzyszenie SIEMACHA mają już spore dokonania i coraz większe doświadczenie w przygotowaniu i przeprowadzaniu dużych wydarzeń i akcji sportowych, że wspomnę o takich jak Cracovia Maraton czy Juliada – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal.

 

- SIEMACHA efektywnie prowadzi centra rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie i Prokocimiu, świetnie wykorzystując nowoczesne, miejskie obiekty sportowe. Bardzo udanym pomysłem okazało się powołanie Akademii Sportu Progres, której patronuje były reprezentant Polski w piłce nożnej, znakomity bramkarz Jerzy Dudek. Przed nami nowe wyzwania związane z uruchomieniem hali sportowej w Czyżynach, w 2014 roku również - kolejne inwestycje.

 

- Wyrażamy te same emocje i przekonania – dodał ks. Andrzej Augustyński. – W najbliższym czasie będziemy podpisywać umowę z jeszcze jednym poważnym sponsorem, co pozwoli nam pozyskać większe środki na sport, rozwijać działalność na rzecz dzieci i młodzieży, szczególnie w Nowej Hucie.

 

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony. Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie SIEMACHA postanowiły rozszerzyć i udoskonalić dotychczasowe formy współpracy.

 

Przykładów dobrych relacji jest już wiele, choćby wspólne działania podczas EURO 2012, gdy na Suchych Stawach trenowała reprezentacja Anglii, a także udział wolontariuszy SIEMACHY w organizacji kolejnych edycji Cracovia Maraton.