Porażka z Lechem Poznań: Race na boisku

Piłkarze Wisły Kraków przegrali w piątek, 2 listopada mecz ekstraklasy z Lechem Poznań 0-1 (0-1), a jedyną bramkę zdobył Szymon Drewniak w 36. minucie. W trakcie spotkania na trybunie C stadionu przy ulicy Reymonta odpalono race, niektóre wylądowały na boisku. Sędzia Szymon Marciniak z Płocka był zmuszony kilka razy przerwać grę.

Krakowski klub liczy się z surowymi konsekwencjami użycia przez część widzów niedozwolonych środków pirotechnicznych.

Na dodatek, obaj stoperzy Wisły: Arkadiusz Głowacki i Michał Czekaj zostałi po raz czwarty w tym sezonie ukarani żółtymi kartkami, co eliminuje ich z udziału w następnym meczu - w niedzielę, 11 listopada z Koroną w Kielcach.
Głowacki z powodu kontuzji musiał już w 22. min opuścić murawę w i dopiero dokładne badania lekarskie pozwolą określić, jak długo nie będzie mógł grać.

Po 10. kolejkach „Biała Gwiazda" ma 11 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli, liderem jest zespół Legii Warszawa - 24 pkt.