Pomoc mierzona w kilometrach – finał akcji charytatywnej PZU

Ostatnia odsłona akcji „Podziel się kilometrem” miała miejsce podczas 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W Krakowie biegacze pokonali na bieżniach 580 km i tym samym zdobyli 5800 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. W ciągu całego roku, na 16 imprezach, uczestnicy akcji przebiegli 8665,9 kilometra, dzięki czemu PZU wsparło 12 różnych fundacji kwotą w 86.659 zł.

W Krakowie na szczególne wyrazy uznania zasłużył biegacz z Kazachstanu, który na bieżni pokonał dystans półmaratonu! W nagrodę otrzymał czekoladowy medal PZU, taki sam, jaki otrzymywały dzieci uczestniczące w specjalnych biegach na Rynku Głównym. Po dekoracji zwycięzców 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, Dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” Jarosław Chodorowski odebrał symboliczny czek na kwotę 5003 zł, ale akcja wciąż trwała i ostatecznie przekazana suma była wyższa.

Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji „Podziel się kilometrem”, zostali zaproszeni do przebiegnięcia przynajmniej jednego kilometra na bieżni. Za każdy z kilometrów PZU przekazało 10 zł. W Krakowie strefę „Podziel się kilometrem” (na Rynku Głównym, przed Sukiennicami) można było odwiedzić 25 i 26 października (w sobotę i w niedzielę).

Podsumowanie całorocznej akcji PZU „Podziel się kilometrem” znajduje się TUTAJ.

Fot. Krzysztof Porębski