Pomiar czasu i wyniki online

W 12. Cracovia Maraton pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma CHIP wbudowany w numer startowy, jego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w maratonie i sklasyfikowania w komunikacie końcowym zawodów.

Klasyfikacja według czasów netto - ustawiamy się na starcie w sektorach startowych w zależności od swoich umiejętności i nie musimy się spieszyć, czas będzie liczony od przebiegnięcia maty na starcie do przekroczenia maty na mecie. Zadbajmy, by na Maratonie Równych Szans wszyscy mieli rzeczywiście takie same warunki do biegu i nie musieli walczyć o przetrwanie na pierwszych kilometrach biegu.

Na trasie będą punkty pomiarów kontrolnych i punkty kibicowania. Na 21 km będzie umieszczony telebim, z którego mogą wesprzeć Was słowa otuchy. Pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/pozdrowienia/ można pozostawić pozdrowienia dla maratończyka (też dla samego siebie), które zostaną wyświetlone po przekroczeniu linii pomiaru czasu na 21 km.

Na mecie wyniki będą prezentowane na telebimie, będzie też można podziwiać wbiegających maratończyków w dużym wymiarze.
Biegacze otrzymają dwukrotnie wiadomość sms - pierwszą po przekroczeniu półmetka, informującą o spodziewanym czasie ukończenia biegu, a drugą z uzyskanym rezultatem na mecie.

W czasie zawodów będzie można śledzić wyniki zawodów online w Internecie, pod adresami:
• a) Biegu o Puchar Radia RMF FM - sobota - 13.30 http://www.online.datasport.pl/results786/
• b) Mini Cracovia Maraton P. Gładkiego - sobota - 15.00 http://www.online.datasport.pl/results787/
• c) Cracovia Maraton na Rolkach - sobota - 16.00 http://www.online.datasport.pl/results788/
• d) 12. Cracovia Maraton - niedziela - http://www.online.datasport.pl/results789/
W w/w serwisach po zakończonych biegach pojawią się też zdjęcia z mety.