Pomagaj i baw się w strefach PZU!

Z okazji 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego Sponsor Tytularny imprezy – PZU przygotowało szereg atrakcji dla biegaczy i kibiców, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych. Ponadto, w ramach akcji „Podziel się kilometrem” będzie można wspomóc podopiecznych krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”.

Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w wyżej wymienionej akcji, zostaną zaproszeni do przebiegnięcia przynajmniej jednego kilometra na bieżni. Za każdy z kilometrów PZU przekaże 10 zł na rzecz „Parkowej”. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do terapii sensorycznej (sprzętu rehabilitacyjnego) dla dzieci. Strefę „Podziel się kilometrem” (na Rynku Głównym, przez Sukiennicami) będzie można odwiedzić 25 października, w sobotę (w godz. 10.00-18.00) oraz 26 października, w niedzielę (w godz. 10.00-14.00).

 

W niedzielę na Rynku Głównym – w specjalnej strefie startu – kibice będą mogli również nie tylko sami sobie przygotować koszulki, transparenty i tablice do kibicowania, ale także sprawdzić refleks przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia. Najmłodsi znajdą tu m.in. konsole do gier typu kinect oraz będą mogli wystartować w krótkich biegach, w których nagrodami będą specjalne, czekoladowe medale.

 

Atrakcji dla biegaczy i kibiców nie zabraknie również na mecie przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana. W strefie masażu, obok stanowisk przeznaczonych dla uczestników biegu, wykwalifikowany masażysta będzie prowadził krótkie szkolenia z podstawowych technik masażu. Dzieci będą zaś mogły bawić się na tzw. dmuchańcach czy wziąć udział w zajęciach plastyczno-sportowych. Każdy może też sfotografować się na specjalnej ściance do zdjęć.

 

W obu strefach, tak w sobotę jak i w niedzielę, będzie można spotkać aktualnego wicemistrza Europy w maratonie, reprezentanta Polski Yareda Shegumo!

 

Lista aktywności w strefach PZU znajduje się w tabeli poniżej. 

 

AKTYWNOŚCI W STREFACH PZU

 

STREFA STARTU (Rynek Główny)

Strefa kinect

Niedziela: 10:00-16:00

W tej przestrzeni ustawione będą konsole oraz stanowiska do gry typu kinect, wyposażone w czujnik ruchu. Gracze zmierzą się z wirtualnym bądź realnym partnerem.

„Podziel się kilometrem”

Sobota: 10:00-18:00

Niedziela: 10:00-14:00

1 km przebiegnięty na bieżni to 10 zł przekazane na cel charytatywny – dla Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” w Krakowie.

Koszulki

Niedziela: 10:00-16:00

(w zależności od koszulek
– do wyczerpania zapasów)

Każdy będzie miał możliwość zaprojektowania i stworzenia własnego  sportowego T-shirtu.

Blink

Niedziela: 10:00-16:00

Blink to urządzenie, dzięki któremu można w sposób profesjonalny zbadać swój refleks poprzez naciskanie zapalających się lampek.

Biegi dla dzieci

Niedziela: 10:00-16:00

Krótkie biegi dla najmłodszych, na dystansie około 20 m. Nagrodą są specjalne, czekoladowe medale.

STREFA METY (parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana; od strony Al. 3 Maja)

Strefa masażu

Niedziela: 10:00-15:00

Po wyczerpującym biegu, każdy chętny będzie mógł  zakosztować relaksacyjno-rozciągającego masażu. O wskazanej godzinie odbędą się także kursy masażu.

Ścianka do zdjęć

Niedziela: 10:00-15:00

Ukazuje fotografującą się osobę jako tę, która pierwsza dobiegła do mety.

Strefa dziecięca

Niedziela: 10:00-15:00

Zajęcia plastyczno-sportowe. Mini plac zabaw (basen z piłeczkami, zamek do skakania, dmuchana zjeżdżalnia).