Pomagaj biegając

Podobnie jak w roku ubiegłym, w tegorocznej edycji Cracovia Maraton udział wezmą organizacje charytatywne i imprezie będzie towarzyszył szereg akcji mających na celu niesienie pomocy potrzebującym.

17 maja, z inicjatywy fundacji „Dar Szpiku”, w godz. 10-15 na terenie miasteczka przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana stanie specjalny krwiobus, a w nim będzie można oddać krew lub zarejestrować się jako dawca szpiku. Członkowie „Drużyny Szpiku”wystartują w biegach odbywających się w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych,  tylko 18 maja ponad 50 osób pobiegnie maraton w czerwonych koszulkach. Dążą oni do oswajania strachu i edukowania na temat przeszczepów i bycia dawcą szpiku. „Drużynę Szpiku” spotkacie także na targach Expo.

 

Fundacja PKO Banku Polskiego – Sponsora Generalnego imprezy – zachęca natomiast do pomocy choremu Jasiowi, który urodził się z wadą serca. Identyfikatory akcji „biegnę dla Jasia” będzie można odebrać w namiocie PKO Banku Polskiego na Rynku Głównym (w dniu maratonu) oraz na stoisku PKO Banku Polskiego na targach Expo (16 i 17 maja).

 

42 do szczęścia” to z kolei akcja charytatywna mająca na celu jest zebranie 42 tysięcy na protezę dla Mariusza Gbyla z Dębicy, który w wyniku wypadku stracił nogę. Finał akcji „42 do szczęścia” odbędzie się podczas 13. Cracovia Maraton, jednak jej najważniejsza część – czyli zbiórka środków finansowych prowadzona była w Internecie.

 

Nieść pomoc będą także startujący w sobotnim Mini Cracovia Maraton (17 maja), którzy mogli przekazywać 50 % opłaty startowej na rzecz Fundacji L'Arche. Przedstawiciele Fundacji zapraszają również w sobotę, 17 maja do namiotu na Błoniach Krakowskich.