Polska - USA 3:2 w LŚ siatkarzy: biało-czerwoni zagrają w Rio!

Polscy siatkarze zapewnili sobie w piątek, 3 lipca awans do Final Six tegorocznej edycji Ligi Światowej po zwycięstwie nad reprezentacją USA 3:2 (19:25, 25:22, 21:25, 25:20, 15:12) w TAURON Arenie Kraków.

To był ciekawy, atrakcyjny dla 15 tysięcy kibiców mecz. Jego dramaturgia rosła stopniowo, zmieniały się nastroje na trybunach - od obaw po przegraniu przez Polaków pierwszego seta po euforię, gdy w tie-breaku okazali się lepsi od rywali, zdobywając ostatecznie brakujące do awansu 2 punkty, przyznawane za pięciosetowe zwycięstwo.

 

Stawką sobotniego spotkania obu zespołów w TAURON Arenie Kraków (początek o godz. 20.25)  będzie 1. miejsce w grupie B fazy interkontynentalnej. Jeśli nasi reprezentanci wygrają 3:0 lub 3:1, wyprzedzą Amerykanów, ale i tak obie drużyny wystąpią w Rio de Janeiro, gdzie od 15 do 19 lipca odbędzie się turniej Final Six Ligi Światowej.

 

Trenerzy Stephane Antiga i John Speraw bardzo rzeczowo ocenili postawę swoich podopiecznych w piątkowym starciu. Antiga podkreślał ogromną wolę walki i duże zaangażowanie mistrzów świata, co zaowocowało końcowym sukcesem. Speraw wskazywał na zbyt dużą ilość własnych błędów jego ekipy jako przyczynę porażki.

 

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu (MVP) otrzymał rozgrywający Fabian Drzyzga.

 

Fot. MCH/ZIS