Polska, Francja i Rosja w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Kto czwartym uczestnikiem?

Poznaliśmy już trzeciego uczestnika tegorocznego XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Do reprezentacji siatkarzy Polski i Francji dołączył zespół Rosji. Trwają negocjacje z jeszcze jedną ekipą, która również weźmie udział w turnieju organizowanym od 11 do 13 sierpnia 2017 roku w TAURON Arenie Kraków.

 


„Sborna” to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn świata. Obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to również znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji.

Siergiej Szlapnikow, który niedawno został selekcjonerem, zapowiedział bowiem odmłodzenie kadry, ale zapewnił, że jego podopieczni powalczą o najwyższe cele.

Przypomnijmy, że XV Memoriał H. J. Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dla wymienionego tercetu ekip przed Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017.  

Do tej pory Rosjanie wystąpili w Memoriale czterokrotnie – w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.

Dwa i pół roku temu – tuż przed pamiętnymi dla biało-czerwonych mistrzostwami świata – turniej odbył się w Krakowie i Polacy pokonali Rosjan 3-2, choć ostatecznie to Rosja zajęła 1. miejsce.  Grały wtedy także reprezentacje Bułgarii i Chin.

Fot. MCH/ZIS